Kam na dopust?

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

22. jan 2006 12:15

Kaj pa v Crni gori, je kdo ze bil ? Kaksni so kaj hoteli, hrana, .. ? Vsaka informacija je dobrodosla :)) hvala in lp, M

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

23. jan 2006 9:21

Vesna, sanje so zaenkrat zastojn, denar pa pride, ko ga potrebuješ. Samo verjeti je treba in misliti pozitivno! Lep dan! mojka

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

23. jan 2006 12:03

Že 3 leta letujemo v Črni gori.Ker nimamo preveč radi gužve smo se odločili za Tivat in ni nam žal, saj je Boka Kotorska prekrasna.Po moje se najbolj splača privat apartma, domači so zelo prijazni in v vsakem trenutku pripravjeni pomagat s čimkoli-od popravila avta do nakupa svežih rib na tržnici in z njihovo pripravo na grilu.Bolje je iti v juliju, ker ni takšne gužve kot v avgustu.Cene so malce poskočile od uvedbe eura a so vseeno v primerjavi z Hrvaško nižje.Predvsem pa so veseli gostov iz Slovenije.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. jan 2006 12:29

Z malčico letos kar na vikend na Krk... Upam, da bomo kmalu šli kam dlje skupaj...

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. jan 2006 13:46

Majuska je napisal/a:
Kaj pa v Crni gori, je kdo ze bil ? Kaksni so kaj hoteli, hrana, .. ? Vsaka informacija je dobrodosla :)) hvala in lp, M
Črna gora je super, bila sem lani, morje je krasno in toplo. Ljudje so izredno prijazni in ustrežljivi. Sprva sem bila malo obremenjena s tem, da nebi pomotoma izgovorila kakšne hrvaške besede (mi smo se namreč v šoli učili srbohrvaščino), pa ni nobenega problema. Prijazni so, če govoriš slovensko, hrvaško ali pa kako drugače, v nasprotju z našimi prvimi sosedi, ki znajo biti zelo nesramni, če slučajno rečeš kakšno besedo, za katero menijo, da jim je sovražna. Bila sem 14 dni in res lahko samo pohvalim vse, vključno s hrano. Če nebi vsak dan veliko plavala in hodila, bi prišla nazaj s + 10 kg. To je bilo v Bečićih in Budvi, kopala sem se tudi na Sv. Štefanu, kamor vozijo ladjice, bila sem na izletu v Albaniji... Letos me bo pa verjetno odneslo malo nižje, v Ulcinj. So mi zagotovili, da tam vidiš, kako sonce zvečer pade v morje. Aha, bila sem v hotelu na polpenzionu. Plaže so res ČISTE, smeti pobirajo tudi ponoči, na hotelskih plažah je celodnevni najem ležalnika in senčnika 5 - 10 EUR. Ker je bil hotel ob morju, sem se 2 uri kopala (morje 27 " C), potem pa na hotelsko teraso na brezplačne ležalnike in senčnike, pa spet v morje...Res priporočam. Prijazen pozdrav Ognjic

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

23. jan 2006 13:49

Kje pa ste imeli hotel? Kako se imenuje? Zanima me tudi kje so najlepše plaže: Bečiči, Budva, Tivat ali Miločer? Marjetica Sporočilo je spremenil(a) sluga dne 23. jan 2006 13:51:15

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

23. jan 2006 14:28

Zvezdana, kje dobiš informacije o najemu apartmajev? Mi raje kuhamo sami, ker nismo vezani na uro. Pa blizu morja naj bi bil apartma, ker smo pri hiši potaplljači. Gobica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. jan 2006 15:51

sluga ,baje je v Budvi najlepše.Ko meni še malo zrastejo,tudi gremo pogledat Črno goro... Teka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. jan 2006 18:04

Teka je napisal/a:
sluga ,baje je v Budvi najlepše.Ko meni še malo zrastejo,tudi gremo pogledat Črno goro... Teka
Ja, tista Slovenska (mišljeno je kot slovanska) plaža je res dolga 2 km (če sem si prav zapomnila in tudi peš se kar nekaj časa ob njej hodi) in čudovita, vendar pa je v špici sezone (zadnji teden julija in prvi avgusta sem bila tam) tam nemogoče uživat, takšna gneča je, v sami Budvi pa se jaz nebi kopala, ker imam rada čisto morje. V Bečičih je bila meni plaža bolj všeč. Sicer pa so tudi povsod varnostniki oz. čuvaji, ki niti slučajno ne dovolijo kakšnih neumnosti s čolni in skuterji znotraj označenega pasu, tudi s pedelini se morajo odpeljati izven tega pasu. Ves dan in do polnoči vozi vlakec iz Bečičev v Budvo in nazaj - za tiste, ki nočejo pešačiti (cca 4 km v eno smer). Je pa povsod, še posebno pa v Budvi, ogromno stojnic z vsem mogočim. Hoteli imajo 24 ur varovana parkirišča in nisem slišala, da bi kdo imel kakšne probleme s krajami. V sezoni vozi čarter, veliko pa jih je bilo z avtomobili in potem kje pri Dubrovniku prespijo. Pa še nekaj je zelo posebno in čudovito: vsa obala je (tudi v morju) iz čudovitih in vseh mogočih barv kamenčkov, takšnih majhnih, okroglih. In potem vidiš, kako skoraj vsi zbiramo najlepšega in najlepše barve itd. in tako sem jih privlekla domov vsaj 3 kg...Tako je to, res imam prečudovite spomine na Črno goro, pa toliko let me je partner nagovarjal, da sem se končno zmigala malo nižje dol po Jadranu. Prijazen pozdrav, če je bil že kdo v Ulcinju ali še nižje, pa naj kaj napiše o tem. Ognjic

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

23. jan 2006 18:15

Lisička, tukaj imaš link http://www.turizamcg.com/ Najdeš tam vse kar te zanima. Meni so najbolj všeč majhne plaže blizu Jaza, večinoma vedo za njih samo domačini.Potem pa še Plavi horizonti,krasna peščena plaža, ki pa so jo lani "okupirali" Čehi. Lisička, če želiš kontakt na našega domačina, ki ima krasne apt blizu morja, mi pošlji sporočilo na zasebno pošto, da nebom tukaj delala reklame.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti