Čemažev cvet

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 20. jan 2006 12:17 | ogledi: 11.976 | odgovori: 8

Ponujam čemažev cvet, to je svež čemaž, namočen v alkoholu. To so kapljice, ki jih večkrat na dan piješ, razredčene v vodi. Odlično za čiščenje telesa, proti poapnenju žil, za preobremenjen želodec.

Če bi kdo želel, mu jih z veseljem pošljem. Lani sem imela tako veselje z nabiranjem in shranjevanjem čemaža, da ga imam veliko preveč.

mimika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. jan 2006 17:26

Mi smo ga lani tudi veliko nabrali. Očiščenega sem zmlela in ga s soljo in olivnim oljem konzervirala v kozarce. Odličen je kot namaz ali pa naredim kremno juho, ga dodajam solatam.... Cveta pa res nimam in če ga imaš slučajno še kaj, se priporočam. Sicer pa te prosim za recept. lp Vesna Vesna Milek Recko

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. jan 2006 19:16

Kot rečeno sem lani toliko čemaža nabrala, da smo ga siti že v vseh oblikah. Tehle kapljic pa ne moremo porabiti niti v nekaj letih. Ko ti bom poslala kapljico, dobiš zraven še navodila. mimika

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. jan 2006 20:21

Mimika, lahko prosim še jaz??? Najbrž bi pomagalo mojemu razdraženemu črevesju, ki me najeda... Hvala in lv, maja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. jan 2006 8:20

maja, ni blema. Pošlji mi naslov na zasebno pošto. mimika

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

21. jan 2006 14:21

Mimika, je čamež tista rastlina, ki raste v gozdu in diši kot česen. Oprosti, pri sebi nimam knjige o zeliščih, pa me ta stvar samo zanima. Migla

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. jan 2006 15:14

Migla, to je to, ja. Če mi pošljem mejl naslov na zasebno pošto, ti pošljem en prispevek o čemažu. Lani sem shranila čemaževe liste in čemaževe cvetove v oljčnem olju. To sedaj dajem kot začimbo v razne omakce, zlasti paradižnikove. res pa je, da je zelo zelo intenzivnega vonja in okusa, tako da se ga lahko hitro prebješ. mimika

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

5. maj 2010 6:50

Ali ima katera recept za čemaževe kapljice oziroma tinkturo? Lp prozman

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

7. maj 2010 20:51

mimika a se meni posljes prispebek na mail prosim Čemaževa tinktura V kozarec s širokim grlom narežemo za 1/3 kozarca čemaževih listov. Naložene liste dobro stisnemo, da jih je res za1/3 kozarca. Preko prelijemo 50 procentnim žganjem (sadjevec), kozarec dobro zapremo in pretresemo. Postavimo na okensko polico ali kam drugam, da je na dosegu svetlobe. Stoji naj 3 tedne, večkrat vmes pretresemo. Po 3 tednih precedimo in skozi gazo dobro precedimo še preostalo tekočino. Da je tinktura bistra jo precedimo še skozi filter ( lahko je skozi filter papir za kavo ali čaj). Uporaba: 25 do 30 kapljic razredčimo v 1 dl vode. Pijemo trideset dni vsak dan enkrat. Tinktura rahlo znižuje pritisk, pomaga pri želodčnih težavah, arteriosklerozi in zaustavlja glistavost. http://vizita.si/clanek/bilke/cemaz-v-jedeh.ht LeINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti