Črna rižota

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 20. jan 2006 12:09 | ogledi: 4.380 | odgovori: 5

Kakšen nasvet kako jo pripraviti ?

Kakšen riž uporabiti ?

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

20. jan 2006 14:38

Za rizote je najboljsi okrogel riz. V trgovinah se dobi saj na skatli pise risotto, najboljse so italijanske znamke riza! (po mojih izkusnjah!!!!) Karmen

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

20. jan 2006 14:56

Jaz navijam za riž arborio pa ni važno katerega proizvajalca.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jan 2006 15:16

Izvrsten riž za rižote je tudi tisti, ki ima na belem ovitku kupček riža z grahom in v ozadju kozarec belega vina. Izkušnje z delanjem rižot, sploh morskih! Mamamia mamamia

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

20. jan 2006 18:58

Tudi jaz delam sipino rižoto podobno, kot je v receptu iz baze, le da riž (za rižoto) skuham posebej (večje sipe je namreč potrebno dušiti daljši čas, manjše krajši in imam tako večjo kontrolo) , sipino črnilo pa dodam k dušenim sipam proti koncu kuhanja, saj sicer lahko jed nekoliko zagreni. Paziti je treba tudi, da ne daš preveč črnila. Za rižoto za štri osebe dam eno do dve (če sta majhni) vrečki črnila (menda se pa črnilo lahko kupi posebej). Na koncu vmešam riž, še malo pustim in postrežem. Pri nas ob morskih rižotah ne postrežemo parmezana, saj se tako zabriše prefinjen morski okus, kar še posebej velja za črno rižoto. ddarinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti