Preproste jedi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jan 2006 19:10

No, ni čisto res, da se nobenemu ne da, jaz ga že delam. Je pa BISTVENO bolj okusen iz malin, ki rastejo v naravi kot pa iz gojenih. In ko berem zgornje zapise, vidim, da živim danes v "dobrih starih časih". Mnoge od zgoraj navedenih jedi redno, ali pa vsaj občasno, jemo. Ker so že tako rekoč vse že zapisane, imen ne bom ponavljala. rimljanka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

24. jan 2006 9:19

Ursa40 - toč je pravzaprav neke vrsta omaka, v katero pomakamo (po briško "točamo" kruh ali polento). Dodajam recepta (obstaja seveda več variacij)za dve stari briški jedi, ki ju boste zagotovo okusili, če se podate na kakšno turistično kmetijo v Brda (malo reklame ne škodi :))) Pršutov toč: na ne premočnem ognju razpustimo maslo in kakšno žlico oljčnega olja, na tej maščobi na hitro pocvremo pršutove rezine, zalijemo z rdečim vinom (refošk, kabernet, teran) ali kisom. In to je vse! Na isti način lahko narediš toč tudi s salamo, ki pa ne sme biti presušena in trda. Grahov toč: na oljčnem olju popražimo strok ali dva česna, na kocke narezano panceto ali pršut, dodamo svež ali zamrznjen grah, rahlo pomokamo, zalijemo z vodo ali juho (odvisno, koliko toča želiš in kako gostega), pokuhamo, dosolimo(pršut je slan!), potresemo s sesekljanim peteršiljem. Po želji lahko na gotovo jed potresemo še nariban parmezan. Ponudimo s kruhom ali polento.

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

24. jan 2006 9:52

Ursa40 - na razgreto maščobo ubiješ jajčko ali dve (odvisno, koliko makaronov se ti še valja od kosila), posoliš, na jajčka streseš makarone, premešaš in postrežeš. Otroci (vsaj moji) so nori na to jed. zvitorepka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti