Preproste jedi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2006 14:37

A si doma blizu centra živega srebra? Jaz sem direktno pod topilnico. Loni Makaroni

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

18. jan 2006 20:11

pri nas smo pa poleg žgancev, obare, prežganke, čežane in še česa naštetega kuhali še krompirjevo juho (hvalabogu da je ne več, nikoli je nisem marala ), glavnik (enolončnica iz sladkega zelja in mesa) goveji srček v omaki masovnek (to še kdaj pride na vrsto) matuzo (stara planšarska jed iz kislega in sladkega mleka, se polije po žgancih), zraven juho iz rumene kolerabe (tud nisem marala) pohane šnite gluhe štruklje hrenovke v omaki ali hrenovke v testu To je vse, česar se zdaj spomnim. maja

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

18. jan 2006 20:23

haj! Kaj pa "posukana župa"? Iz enega jajca naredimo z moko usukančke, tega je za zgostiti juho za 5 ljudi. Potem pa kocko v vodo in je juha tu. To je taka gostljata jed. Prav dobro. trenutno jo obožuje moj najmlajši sin. Je pa tudi zelo šparovna jed, saj rabimo samo eno jajce, moko in vodo. Včasih je bila to celo samo slana voda z ocvirki, ko ni bilo kock. Goveja juha je bila samo ob nedeljah. pozdrav, MArinka MARINKA

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

18. jan 2006 20:27

mslabetka je napisal/a:
haj! Kaj pa "posukana župa"? Iz enega jajca naredimo z moko usukančke, tega je za zgostiti juho za 5 ljudi. Potem pa kocko v vodo in je juha tu. To je taka gostljata jed. Prav dobro. trenutno jo obožuje moj najmlajši sin. Je pa tudi zelo šparovna jed, saj rabimo samo eno jajce, moko in vodo. Včasih je bila to celo samo slana voda z ocvirki, ko ni bilo kock. Goveja juha je bila samo ob nedeljah. pozdrav, MArinka MARINKA
Ali drugače povedano usukan močnik na župi. Lahko ga skuhaš tudi na mleku - sladka varianta. PACKA

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

19. jan 2006 8:11

Ali pa usukan močnik na župi z dodatkom fižola in ocvirkov ,brez kocke . Marta

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

19. jan 2006 8:33

Mc maja, kakšni so pa gluhi štruklji? Imajo kakšen poseben nadev? Lp Mohka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. jan 2006 8:34

A so tile usukančki nekaj takega kot ribana kaša? LP, Stanka

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

19. jan 2006 9:03

tile usukančki se pa naredijo takole: v skledo daš moko narediš jamico vanjo daš jajce in z roko zmešaš nato med dlanmi delaš =drobtine=to je bila prva stvar, ki je mojemu sinu zelo všeč, da je šel delat kar sam in zakuhal v mleko nato pa na na veliko "pocukrau" selce

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jan 2006 9:06

Mohka, sicer nisem mc maja, ampak vseeno - ne, gluhi štruklji sploh nismajo nadeva, zato se tudi imenujejo "gluhi" :) To je čisto navadno krušno testo, oblikovano v svaljek ali štrukelj, skuhano v vodi ali na sopari. So pa zelo dobri! LP Zala

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. jan 2006 9:11

Pri nas jemo: močnik na vodi, mlečen riž testenine s tunino in zelenjavno omako, pa pečene z jabolki, v solati, z drobtinami, z omako iz kisle smetane,slanine in jajci -carbonara če se ne motim, z gobicami in gorogonzolo,... hrenovka in krompir v solati krompirjev golaž s hrenovko, klobaso ali pa tudi brez ješpren s šinkom ali zelenjavniin za posladek palačinke šmorn in kompot polenta z golažem ali belo kavo segedin z žganci ali pa s kruhom filane paprike jetrca v omaki ali z jajci ... Lp, marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 19. jan 2006 09:12:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti