Preproste jedi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 12:56

Kristy, oprana župa, golobajevka, kaj je to?? Lahko napišeš prosim. Julija

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

18. jan 2006 13:19

prežganka pražen krompir, govedina, hren in solata zelje in krvavice kuhan krompir zabeljen z ocvirki in zelena solata močnik štrudelj polenta z mlekom domač kruh namazan z mastjo (se kdo še tega spomne?) Migla

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

18. jan 2006 13:24

Kristy, kako pa ti narediš srčke v omaki? To je prav meso..al je samo oblika česa? Golobajevka je pa verjetno kaka ... župca, ne? Lp Mohka

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

18. jan 2006 13:28

Ups, napaka.. še enkrat isto poslano Hotla sem Migli napisat, da se spomnim priboljškov na kruhu, ja.. Ampak meni osebno boljš kokr mast je pa kisla smetana na kruhu. mnjaskimnjaski. Odlična malica Mohka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

18. jan 2006 13:39

- Srčki v omaki - je ponavadi svinjski srček dušen na čebuli, zagosten s malo moke in kisle smetane - "oprana župa" - kuhan stročji fižol s krompirjem, zabeljen le s prepraženo čebulo (ime je bolj lokalno, saj si ga izmislil stari ata, ko je z ne prevelikim veseljem vzihnil - spet oprana župa) - golobajevka - gobova župca - najrej narediš prežganje in potem zaliješ, dodaš gobe, krompir, korenček kuhamo pa tudi svinjski želodec na kislo Ja, pri nas pa mora biti "pečenkina" mast na kruhu in na debelo potrosena s česnom Tina

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

18. jan 2006 13:48

Pozdrav vsem skupaj. Tako dolgo vas že berem , da se mi zdi da vas že vse poznam pa sem se šele sedaj ojunačila in se prijavila v KulSlo.Ramišljam tudi že o plus paketu-bom še videla. Rada bi vas nekaj vprašala. Mogoče pozna kdo pašta fižol brez testenin namesto njih pa se v fižol narežejo jabolka. Doma pravijo, da je to že stara jed. Hvala in lep pozdrav ROMANAD

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

18. jan 2006 14:03

Pri nas smo večkrat jedli šaro-jabolčna čežana s fižolom,najboljše je bilo če je bil fižol pravkar zluščen še ne prav suh,pa mlečni riž s suhimi slivami,pa kruh namazan s smetano pobrano iz kuhanega domačega mleka potreseno s sladkorjem joj kako je bilo dobro. Krompir na župi potresen z drobnjakom,krompirjeva polenta s kislim mlekom... jesen

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2006 14:14

Joj, ta kruh smo jedli tudi pri nas, se še spomim, kako sem se odplazila v kamro z žlico in kradla smetano z mleka., pa riž na vodi s slivami (sem zmeraj tulila, da me če stara mama izstradat), krompir na vodi je bil še ena njena pogruntavščina. Samo za moje pojme so hrana numero uno iz mojega otroštva koruzni žganci, zabeljeni z maslom in zaliti z belo kavo. Pa krompirjevi žganci z jajčkom ali krompir v oblicah s kislim mlekom, pa pečen krompir iz rora s kumino in premazan s špehom. Loni Makaroni

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 14:17

Hvala Kristy. Saj to pa poznam, samo pod drugim imenom. Oboje je super Julija

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

18. jan 2006 14:18

Loni a imava midve mogoče korenine iz iste zemlje? Žlikrofe tudi jemo. jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti