Švedska grenčica 2

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

tema odprta - 17. jan 2006 8:15 | ogledi: 9.697 | odgovori: 29

Naredila sem švedsko grenčico, sedaj me pa zanima, ker je tako grenko, če bi lahko dodala malo sladkorja ali sladkor raztopila z vodo in dolila grenčici. Lepo prosim za odgovor.

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

17. jan 2006 8:29

Švedska grenčica tudi je grenka kot sam hudir ,mislim,da s sladkorjem ne bi bila več prava grenčica. Kako si jo pa naredila,ker mislim,da je recept zelo zapleten? jesen

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

17. jan 2006 9:36

Jesen, v lekarni se dobi mešanica (v škatli kot čaj v rifuzi), velika in mala, jaz sem kupila veliko (ker v lekarni niso imeli male), potem pa to namočiš v žganje ali konjak, pustiš 5 dni in tako naprej, je vse opisano v navodilih. Včeraj sem jo precedila, nekaj dni (bom pustila dva dni) , da se usede , preila v flaške in to je to. Sploh nič zakomplicirano, probaj z malo pakengo. Jaz bi jo rada imela tudi sem pa tja za degistiv, ker pravjo, da je ful dobr za prenažrte želodce. Pa brez zamere na moje pisanje. pa lep dan

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. jan 2006 9:38

majdka, hvala za info. Nisem vedela, da se to kupi v lekarni. Takoj jo bom naredila. mimika

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

17. jan 2006 9:51

O nisem vedela,da se dobi že pripravljena mešanica,sem mislila,da si bila tako pridna ,da si nabirala rožice!Jaz vedno kupim tisto že pripravljeno v steklenički,pa se mi zdi kar uporabna zadeva. Bo treba pogledat v lekarni in kaj ustvarit. Za prenažrte želodce pa mora bit grenko,da se lažje prebavi in za kazen,ker smo "požrli"vse kar je bilo na dosegu. jesen

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

17. jan 2006 10:06

joj ženske, sem nekej pozabila, v tej mešanici je ena kugla, jo je treba stret, pa jo je možek kar s klešščami za orehe tret, je šlo še najboljš. Prej sem se pa jaz mučla z možnarjem, pa ni in ni šlo. majdka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

17. jan 2006 10:16

Slišala sem že o "Švedski grenčici" - sedaj pojasnite za kaj se jo uporablja. Pozdravček!

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

17. jan 2006 10:58

Dragička, jaz vem, da je dobra po obilni hrani za prebavo (tisti, ki imamo slabo). Je bilo to že enkrat na kiulinariki, samo ni dost napisanega. Brskala sem po interetu, pa tud ni velik več napisanega. Bo treba kakšno staro ženico vprašat. Zdi se mi pa, da je izvor te mešanice iz Avstrije al Nemčije - ena nuna v samostanu je to pogruntala. Majdka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

17. jan 2006 11:11

Uporaba in zdravilnost švedske grenčice je podrobno opisana v knjigi "Zdravje iz božje lekarne". No pravzaprav je tam že malo pretiravanja,ker če bi bilo vse res,potem ne bi rabili nobenih drugih zdravil in tudi zdravnikov ne.Pomaga pa za marsikaj npr: za grlo-grgramo,tudi če bolijo ušesa-jaz namažem s palčko v sluhovod,če boli zob... Je dokaj uporabno domače zdravilo za marsikakšno težavo seveda v mejah normale. jesen

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

17. jan 2006 11:47

Zelo dobrodošla informacija. Kajti švedska grenčica s polic lekarn je kar draga. Upam, da imajo tako mešanico po vseh lekarnah. Bom šla v tem tednu v akcijo. Koliko žganja pa je potrebno? Da bom vedela koliko ga kupiti. Le še tako naprej in LP McNena

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

17. jan 2006 12:40

za veliko škatlo 1,5 l žganja 45% ali konjaka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti