Rabim pomoč pri pripravi dobre pice

oskar345  

član od: 16.1.2006

sporočila: 1

tema odprta - 16. jan 2006 19:59 | ogledi: 19.132 | odgovori: 57

pozdravljeni

no jas sem nov v pripravi peke pice ,samo me to zelo zanima in bi si rad ze enkrat po mnogih neuspelih poskusih narediti dobre pice se zdaj ne uspe ....

ta vas recept za testo se gre....samo naprej naprej ne znam ne vem kaj je narobe z mojo pico...rad bi mel takšno kako servirajo v piceriji pa ne poznam pravih surovin.

mislim dam gor navadni kečap,,,šunko in sir samo je problem da ne vem kere vrsta sira naj dam gor,kateri kečap ali recept za omako naj uporabim,in katere vrste gob..

zelo bi bil vesel če mi keri to malo pove

ps

ko bi vsaj naredili kuhorsko knjigo z naslovom :kuhanje za telebane.

oskar345

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2006 20:08

Pico, ko je v piceriji, bo težko narediti doma, ker imajo oni industrijske kečape, ki so malo verjetno malo drugačni od naših (saj niti ne vemo, katere v kateri uporabljajo). Odvisno je tudi od vrste šunke oziroma druge obloge za pico, pa seveda o sira in začimb, predvsem pa od peči. V domači pečici se ne bopica nikdar tako spekla kot na primer v krušni v lokalu. Za gobe vem, da dajo nekateri gor kar šampinjone, eni celo iz slanice, samo da jih preh splahnejo in odcedijo... Kar pa ne pomeni, da doma narejena pica ni dobra ali še boljša, saj gotovo uporabiš prvovrstne setsavine. Gleda sira pa je tako: mocarela, ki pravzaprav izvirno najbolj sodi na pico, je za lokale predraga sestavina, za doma pa sila dobrodošla. Čeprav jaz uporabim kar tisti kupljen nariban sir, ker je otrokom v redu, medtem ko mocarele ne marata. V nasprotju z mano in možem seveda. Pa smo pri okusih, o katerih pa ne gre razpravljati. Je pa o sirih za pico že tekla debata na enem od teh forumov. VSakima svojega favorita, nekdo bi dal na pico tudi ementaler ali grojer, nekdo pa niti v sanjah. Nekako boš sam moral ugotoviti, kaj ti najbolj ustreza. Ti nisem kaj veliko pomagala, kaj? Pa sem te vsaj malo potolažila? Mamamia mamamia

oskar345  

član od: 16.1.2006

sporočila: 1

16. jan 2006 20:12

ja ste...hvala lepa za pomoc,,,,,za form sploh nisem vedo bom pogledo oskar345

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. jan 2006 20:37

oskar, za začetek: v skledici si zmešaj kečap z malo vode in primešaj začimbo origano! Premaži s tem testo, nadevaj s pizza šunko, nato z naribanim edamcem ali trapistom, na sir pa šampinjone iz slanice, popraj, soli, dodaj še origana in hajd v pečico na 230, cca. 10-15 min, odvisno,kako ti pečica peče. To bo za začetek. Drugače pa lahko dajaš na pizzo še druge vrste salam, sirov, zelenjave itd... vse odvisno od okusa posameznika. Nekateri dajejo tudi kranjske klobase, ali pa naredijo pizzo s faširanim mesom itd...... uf, kombinacij malo morje, tako, kot ti je rekla mamamia. Pa veliko užitka ti želim pri pripravi pizze! Galja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. jan 2006 20:44

Bom se jaz natresla nekaj modrosti, ampak lahko samo potrdim za zacetek tisto od mamamie, da domaca pizza ne bo nikoli taka kot v pizzeriji, razen ce imas doma krusno pec - z vajo rata pa vseeno cisto dobra. Navaden ketchup na pizzi nima kaj iskat - za zacetek je najboljse kupit omakco za pizzo (Kolinska, Barilla), lahko jo pa naredis sam (olivno olje segrejes, gor podusis pelate - sveze ali iz konzerve, malo cebule, malo cesna, lovorjev list, na koncu veliko origana, kuhas, dokler ne rata gosto skoraj kot marmelada). Sir mora biti tak, da se lepo stopi in ne spremeni v gumo - moji favoriti so lahka livada in gauda. Od gob se meni najbolj obnesejo zmrznjeni sampinjoni, porabis jih malo, ostalo spravis nazaj v skrinjo za naslednjic. Testo mora biti tanko razvaljano (v sredini pol centimetra, na robu pa en centimeter). Tudi nadevat je ne smes prevec, ker se sicer vse skupaj spacka. Najboljse, da premazes testo najprej z olivnim oljem, nato ga v presledkih "ofrajhas" z omako, potem pa se nalozis nadeve. Robove premazes samo z oljem. Sama namecem vmes vedno se kolobarje cebule, olive, kapre, rezinice paprike, poleti malo pesta, pac glede na vsebino hladilnika. Pecica naj bo ze pred zacetkom peke razgreta vsaj na 220, ce ne na 230 stopinj. Taka pizza je tanka in dobro zapecena, eni imajo pa rajsi debelo in socno - ravnaj se po svojem okusu. Veliko srece, bos videl, da bo slo!:) lp, proxima

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

16. jan 2006 20:47

Še boljše pa je, da namesto kečapa uporabiš pelate, ter si omako narediš sam. jaz dodam vedno origano, malo česna, sol, poper, lahko pa še kakšme druge začimbe (npr. kajenski poper, če ste za bolj pikantno) ter s tem namažem testo. Potem pa, kot sta ti že svetovali Mamamija in Galja, vse kar ti srce poželi in kar imaš rad. Jaz naredim za vsakega po njigovih željah, tako da ena ni niti približno podobna drugi (obvezni dodatki pri nas so: tuna, koruza, morski sadeži, paradižnik, parika, olive, feferoni in še in še). Uporabi malo domišljije in sigurno ti bo uspela super dobra pizza! Pa veliko užitkov pri ustvarjanju in "pospravljanju" pizz. Lp, maychi

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

16. jan 2006 21:01

Sama sem dolgo iskala recept in tako sem našla tega: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3362&besed Uspela takoj in še hitra priprava. Posledica tega je mesečno pizza na najinem jedilniku in še obložena tako kot midva želiva ter obvezno mora biti mocarela! Sicer če se potepava naokrog še vedno zavijeva na Sidro, ampak večinoma je izražena želja naj jo kar doma naredim

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

16. jan 2006 21:54

Pri nas pizza vedno rata in je tudi taka, kot iz krušne peči, če ne še boljša. Res pa je, da imam pri pripravi pizze za sabo kar precej kilometrine. Torej za začetek: pogum! Vsakič bo boljša. Za osnovo lahko vzameš tudi kupljeno zmrznjeno testo - ga odtališ, razvaljaš čimtanjše, na vrh kaneš par kaplic olivnega olja in še z rokami razvlečeš v krog. Nato pa nadev: najprej pelati in sicer jaz uporabljam spasirane pelate (brez dodatkom), malo solim, popram, dodam origano, baziliko in to je to. Pomažemo testo, ne preveč. Potem sledi šunka ( ali kaj podobnega); jaz uporabljam čim boljšo šunko oz. najraje pečen ali kuhan pršut. Pizza šunk ne kupujem. Menim, da za prvovrstno pizzo potrebuješ pač prvovrstne sestavine. Sir: 1/2 gauda, edamec ali trapist, 1/2 mozzarele; lahko tudi kako drugače. Sir zmeljem kar v multipraktiku. Je najhitreje. Kupljenega naribanega sira ne uporabljam. Po vrhu pa še kakšna oliva, nekaj šampinjonov iz slanice, malo origana. To je osnova. Seveda se glede sestavin zmišljujemo letnim časom primerno; pozimi pade gor kakšna rezina pršuta ali suhe salame, poleti pa predvsem sveža zelenjava: paprika, paradižnik, bučke, melancane, tanki listki čebule; pa koruza iz pločevinke in tuna z tržaško omako, .... Pusti domišljiji prosto pot. Ja še pečenje: pečico predhodno segreješ na 230C, pekač rahlo potreseš z moko - toliko, da se pizza ne prime, pečeš pa toliko časa, da rob rahlo porjavi (nikoli ne gledam na uro, sorry). Pa peče se pizza brez ventilatorja, samo grelci, ena po ena. Taka pizza je zelo tanka in nadeva mora biti malo, pa je čisto podobna tisti iz krušne peči. Aja, ko ti bo to ratalo, lahko poskusiš še z domačo pripravo testa. Jaz uprorabljam čisto osnovno testo za kruh: moka, sol, voda kvas. Ok. Verjetno se že ponavljam. Če še kaj ni jasno, vprašaj. mojka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. jan 2006 23:24

oskar, za začetek: v skledici si zmešaj kečap z malo vode in primešaj začimbo origano! Premaži s tem testo, nadevaj s pizza šunko, nato z naribanim edamcem ali trapistom, na sir pa šampinjone iz slanice, popraj, soli, dodaj še origana in hajd v pečico na 230, cca. 10-15 min, odvisno,kako ti pečica peče. To bo za začetek. Drugače pa lahko dajaš na pizzo še druge vrste salam, sirov, zelenjave itd... vse odvisno od okusa posameznika. Nekateri dajejo tudi kranjske klobase, ali pa naredijo pizzo s faširanim mesom itd...... uf, kombinacij malo morje, tako, kot ti je rekla mamamia. Pa veliko užitka ti želim pri pripravi pizze! Galja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. jan 2006 2:40

oskar, za začetek: v skledici si zmešaj kečap z malo vode in primešaj začimbo origano! Premaži s tem testo, nadevaj s pizza šunko, nato z naribanim edamcem ali trapistom, na sir pa šampinjone iz slanice, popraj, soli, dodaj še origana in hajd v pečico na 230, cca. 10-15 min, odvisno,kako ti pečica peče. To bo za začetek. Drugače pa lahko dajaš na pizzo še druge vrste salam, sirov, zelenjave itd... vse odvisno od okusa posameznika. Nekateri dajejo tudi kranjske klobase, ali pa naredijo pizzo s faširanim mesom itd...... uf, kombinacij malo morje, tako, kot ti je rekla mamamia. Pa veliko užitka ti želim pri pripravi pizze! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti