Rabim pomoč pri pripravi dobre pice

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. apr 2006 9:03

" na testo za pico zabrišeš kaj ti pride pod roko ( je vseen, itak bo vse neužitno ), daš v pečico in zapečeš " pravi en, ki ne mara pic. ežoj

Marko 1000  

član od: 19.12.2010

sporočila: 1

19. dec 2010 3:42

Pozdravljeni vsi skupaj.. Ce zelite dobro pizzo....: -vzemite polovico ostre moke,polovico krusne moke ( vse dobite v trgovini..pise..) -najboljsi pelati so VALFRUTTA ( INTERSPAR ) -olje ... -pivo ali soda -voda -sol ( zelo malo) -kvas -pridne roke,da to dobro zgnetejo ( vsaj pol ure) POSTOPEK : V posodo damo mlacno vodo,malo piva,popopramo z sodo ( kot bi si juho popoprali),kvas.Malo razmesamo z roko...,dodamo krusno moko,zmesamo,dodamo malo soli,par kapljic olja in zgnetemo v testo.Testo ne sme biti prevec penasto,niti trdo... .Priblizno tako,kot dobri silikonski ... :) :) na otip. Ko to naredimo,oblikujemo v lepe hlebcke ,pokrijemo z vlaznim prtom in pustimo vsaj pol ure,da si testo spocije.Ne rabite pretiravat z vshajanjem testa...max. eno uro. Hlebcek z roko potisnete...,kot bi hoteli delati pleskavico...,nato ga z obema rokama potiskate ob kuhinjski pult in ga vrtite...s potiskanjem pa ga potiskate navzven.... . Ko vam je to uspelo,dajte testo na pekac za pizze in ga polijte z pelatti,pa ne prevec. Robov pizze ne rabite mazat z pelatti. Na pelate daste nariban ali na rezine narezan sir,ker ne igra nobene vloge,kako je narezan,pa ne sme ga biti prevec ,niti premalo. Sedaj pa je odvisno ,kaj bo tisto,kaj bo pizzi dalo izgled in okus. Meni pase tuna, par oliv ( zelene) ,malo koruze(zelo malo), kapre,sveza paprika(narezana na tanko,kot rezanci),cebula,(narezana na tanko kot rezanci) in malo grogonzole( zelo malo). S temi sestavinami oblozimo pizzo in to tako da bo lepo zgledalo,ker tudi pizza je pol lebsa za ...mljask,mljask.. Kar se pa pecice tice...obvezno segreti na max. Ko je vroca ,pizzo hitro notri in pustit,da se spece.Moja pecica ima 300 *C in se pece slabih 5 minut . Nekatero zelenjavo je fajn ,da jo prej pokuhate in odcedite ,ce seveda delate vega pizzo. Ce boste zmetali na pizzo prevec zelenjave,se bo pizza prvo ...kuhala,ker mora izparet tekocina iz zelenjave.Vsaka minuta podaljska pizze v peci ,lahko pripelje pizzo do okusa,ko boste rekli...no ja saj ni tako slaba.... Ja...hm..,meni je najtabuljsi sir SMARSKI ROK .Ta sir je noro dober za PIZZO. Pa dober tek Marko 1000

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. dec 2010 10:32

Obstaja veliko pelatov ki so boljši kot zgoraj omenjeni, vse te stvari ki se prodajajo pri večjih trgovcih za konkurenčno ceno, so pač povprečne.

Testo mora skoraj nujno stati čez noč v hladilniku ali na hladnem, kolikor imam jaz izkušenj.

Meni je pa mozzarella en in edini sir za osnovno pizzo.

Commis débarrasseur

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. dec 2010 11:19

zzak1977 je napisal/a:

Obstaja veliko pelatov ki so boljši kot zgoraj omenjeni

 

Meni je pa mozzarella en in edini sir za osnovno pizzo.



 

Smo spet tam, stvar okusov, jaz pa se strinjam, da so Valfrutta med najboljšimi.

Zelo dober sir za pizzo je Jošt Ljubljanskih mlekarn, in smo spet tam.

 

Zzak, ner si misliti, da te ne maram, ker je ravno obratno....prav uživam te prebrati...

Nikoli ne reci nikoli

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. dec 2010 11:20

Markooooooooo dobrodošel

Nikoli ne reci nikoli

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. dec 2010 11:33

Anamarija, pa si poizkusila kakšne boljše pelate? Jaz jih tudi nisem dolgo, ker mi je bilo škoda plačati 2€ za pločevinko namesto 50 centov, ampak je zgodba ista kot pri kozarčku dobrega vina. Raje eno kvalitetno buteljko enkrat na mesec, kot vsak drugi dan pol litra neke žveplane brozge.

Seveda še bolje kakšni domači sveži pelati.

Marku sem napisal le, da stvari niso tako črnobele.

Commis débarrasseur

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. dec 2010 13:09

Zzak, nešteto sem jih probala, pristala sem pri Valfrutta ali Mutti. Ni je pa čez domače, vsekakor.

Včasih je potrebno reskirati malo več denarja, če želimo kvalitetno in okusno jesti. Res pa ni nujno, da je drago tudi dobro, večinoma plačujemo znamko...

Nikoli ne reci nikoli

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. dec 2010 13:14

San Marzano?

Commis débarrasseur

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. dec 2010 13:18

To pa res nisem. Bom probala, sicer mi je znamka dokaj znana, vendar ne vem, če se jo dobi pri nas...



Nikoli ne reci nikoli



Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 19.dec 2010 13:20

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. dec 2010 15:05

To je vrsta, ne znamka, proizvajalcev je več.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti