Dobra gostilna v mariboru

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

15. mar 2006 10:35

Predlagam dve gostišči, res pa je, da sta 10 do 15 km iz Maribora in sicer v smeri mejnega prehoda Jurij ob Pesnici. Gre za gostišče Vračko v Juriju ob Pesnici in gostišče Denk v Zgornji Kungoti. Prijetno in zanimivo! lep dan, Kano

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

15. mar 2006 10:48

Kaj pa če je človek lačen, ko se vrača s potepanja po Ikei v Grazu...? Se splača ustaviti kje v Avstriji? Lp Mohka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. mar 2006 10:58

Mi gremo kar v Ikei nekaj pojest. Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. mar 2006 10:58

Po mojih izkušnjah je najbolje počakati do meje in potem jesti kje okoli Maribora... Res je da v Ikeiini restavraciji še nisem bila, ampak nazadnje sva jedla v city centru v Seiersbergu pa je bilo sicer dobro ampak tudi drago. Mamamia me je prehitela za 3 sekunde. Če pa ona je v Ikei, greva pa tudi midva naslednjič ;) lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 15. mar 2006 10:58:46

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

15. mar 2006 10:59

Za Avstrijo ne vem, glede na to, da so naše gostilne ob vikendih polne Avstrijcev. Ne vem, morda če greste na stari mejni prehod Šentilj in se oglasite pri Belni ( ampak v stari gostili ne v tisti novi, ki je čisto ob cesti). Gostišči, ki sem ju prej omenila, sta v bližini mejnega prehoda Jurij. lp kano

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. mar 2006 14:36

Vračko in Denk sta brez dvoma dobri gostilni, meni je Vračko sicer ljubši, predvsem zaradi osebja in notranje opreme, pa tradicije. Denk pa ima inventivnega mladega kuharja in slow food pri njih zna biti pravo kulinarično doživetje. Je pa gostilniški prostor malo hladen, vsaj meni. V Ikei pa jem zaradi tega, ker mene v vsakem nakupovalnem centru prime, da moram nekaj pojest. Tako grem tudi v Seiersbergu vedno v kitajsko restavracijo, prej, ko še nisem bila na strogi dieti, pa sem šla tudi kam drugam na kak sendvič s pršutom, pa na kakšno tortico ali drug prigrizek. Ne vem, meni kakšen obrok v restavraciji v nakupovalnem centru sodi zraven k nakupovanju, kot nekakšen pogojni refleks ali kaj. Še v Metroju sem šla včasih v tisto neinvetnivno restavracijo kaj vreči v kljun.... Mamamia mamamia

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

22. mar 2006 11:28

Če je kdo včeraj zvečer gledal na POP TV v oddaji 24 ur prispevek o tekmovanu kuharjev, potem vas obveščam, da je zmagovalec Grega Vračko iz gostišča DENK. Torej - treba je poiskusit, kaj zmore ta mlad kuharski virtuoz! Čestitke! kano

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. mar 2006 11:48

Dečko zmore zelo veliko, inventiven do skrajnosti, izkušnje s prakse v tujini prenaša v domačo kuhinjo, če ga le njegovi lastni domači ne bodo preveč omejili. SAj veste, dve generaciji v isti kuhinji. Ampak, po mojih informacijah, si dečko, z blagoslovom staršev, postavlja lastno gostilno. Mamamia mamamia

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

7. jul 2011 10:01

In v družini Vračko so odprli novo gostilno na Pobrežju - Mak.

Ravno danes iščem, kam bi šli proslavit hčerino diplomo. Je že katera zavila k Maku?

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

7. jul 2011 14:51

2 gostilni, ki sicer nista zelo znani (morda zato tudi še zaenkrat dobri): Villa Rustica in Pohorka. Obe sta primerni za celiakaše, preizkušeno.

V Pohorki sem imela birmo in je bilo super. Vse organizirano, kot sem si želela, natakarji pozorni, natančni, hrana odlična. Ker imajo ribje specialitete, sem naročila 2 ribji plošči in mi je bilo žal, da jih nisem še več. Cenovno se pa ne more primerjat z drugimi gostilnami tako poceni je. Za ta denar smo dobilli veliko in dobro!

Villa Rustica pa je pri nas na sporedu ko praznujemo v krogu družine (do 8 ljudi) saj je prostorsko omejena. Sploh pozimi. Cene so tudi (pre)nizke glede na kvaliteto hrane, ki jo propravljajo.

Če pa želite nobel in oh in sploh jest, potem pa priporočam Rožmarin. So tudi cene primerne "noblesi".

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti