Dobra gostilna v mariboru

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

tema odprta - 16. jan 2006 17:21 | ogledi: 29.782 | odgovori: 35

Zdravo!

Ali mi lahko kdo svetuje kakno dobro gostilno v Mariboru. Smo zahtevni gosti in sprašujem po kakšni boljši restavraciji oz. gostilni.

Hvala,

modrijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2006 17:48

Modrijan, gostišče Pec v Selnici ob Dravi, torej malo ven iz Maribora, v smeri proti Koroški, je mesto za zahtevne in samo najboljšega vajene goste. Tudi cene so temu primerne, vendar v primerjavi z Lj še vedno nižje. Njihov stil je sodobna kuhinja, ponudbo prilagajajo sezonam, imajo dobro vinsko ponudbo. Niso gostilna velikih in nasitnih porcij, pač pa velikega kulinaričnega užitka. Ne vem sicer, kaj si msiliš o Nedelovih ocenah, ampak tam so dva krat dobili čistih pet sončkov. Če te še kaj zanima, lahko sporočim, imajo pa tudi svojo spletno stran. Lahko ti sporočim (na zasebno pošto, da ne bi kdo rekel, da jim delam reklamo) tudi telefon, pa se prej pozanimaš, kaj in kako. Dobra je tudi gostilna Pri treh ribnikih, v mestnem parku v središču mesta (pri Kličku po domače) se nahaja. Je sicer še nekaj solidnih lokalov, tudi z morsko hrano, pa "domačih" gostiln, a Pec s svojim odnosom do načina prehranjevanja (njihov slow food s sedmimi ali enajstimi hodi je fantastičen...) in s skrbjo za gosta oziroma številnimi podrobnostmi, ki morajo spremljati vrhunsko gostilno, jih vse prekaša. Mamamia mamamia

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

16. jan 2006 17:54

Mamamia - prosim, če mi lahko pošlješ link od te restavracije na zasebno pošto. Hvala. modrijan

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. jan 2006 22:35

Gostišče Sobočan - sicer malo bolj ven iz MB (v smeri proti Radljam ob Dravi), a vseeno odlično (5 zvezdic)........ LP Zala

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

17. jan 2006 0:04

Sobočan ni slab, pravzaprav ima zelo okusno hrano, vendar se po mojem mnenju s Pecom ne more primerjati (seveda tudi v cenah ne). Če vam je kakovost nad cenami, vsekakor priporočam Pec. Tam sva z možem imela poroko in je bilo fantastično. LP, Staša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jan 2006 9:39

Se strinjam s Staso. Sobočan je zelo solidna gostilna, a nič posebnega. Ne razvaja brbončic kot Pec. Morda imam pri Sobočani še poseben zadržek, ker sem enkrat v solati našla gumico z lasmi, teden dni kasneje pa prav tako v solati zmečkano papirnato servieto. Od takrat tja ne grem več, ne glede na to, da je hrana zelo solidna. Mamamia mamamia

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

17. jan 2006 12:40

Vsekakor Peeeeccccc. Tudi jaz sem imela tam poroko, sicer že pred leti, vendar to je to. Če se hoče kdo razvajati, potem tudi jaz toplo, toplo priporočam. Iz samega mesta pa je tako oddaljeno samo slabih 15 minut vožnje. Lepo se imejte! Palma

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

29. jan 2006 21:50

Ni ravno v Mariboru, a tudi ni pretirano daleč - gostilna Šiker v Močni (smer Lenart - Gornja Radgona). Moje izkušnje so bile vedno dobre. Je pa njihov jedilnik malo bolj domac. Za ljubitelje rib pa Novi svet pri stolnici v centru mesta. Vesna

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

14. mar 2006 18:42

Za Staro lipo in njihovo "podružnico" Pri kostanju sem čula že dosti dobriga te pa sn šla probat. Stara lipa pa tak dobro pohano kuro, mislim, kuj sn vprašala, v čem je finta, če pa sn jo jaz že parkrat spohala doma, pa je bla vedno bojša (hahaha - šala mala). E, pri konstanju pa sn jela sir na žaru, mater, ko je to dobro! Če pa bi radi ke na hitro maznli, te pa ite k Bolariči sredi mesta, vam rečem, še nekaj dni te lehko na obleki vohali, ka so kuhali. Dober tek vam želi Tumpika tumpika

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

14. mar 2006 18:56

Čeprav sem iz čisto drugega konca Slovenije gostilno Stara lipa poznam tudi jaz,še posebej njihov zelenjavni krožnik-zeeelo dobro. Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2006 19:21

Pri Kostanju smo tudi imeli prvo srečanje Kulslo in če me spomin ne vara, smo bili vsi zadovoljni, tudi za našo skupino vegetarijank ni bilo probelmov. Je pa seveda odvisno, ali iščemo dobro gostilno za kosilo kar tako, ali zakaj bolj svečanega ali pa za izjemno razvajanje brbončic. Pri slednjem prisegam na Peca, za kosila ali prijeten popoldan v dobri družbi pa na Lipo, Kostanj, Poštelo, Vilo Rustico, tudi Vnukec ni slab, Šiker, ki ga je omenila Vesnag, pa je v vsakem priemru za še tako zahtevnega gosta super primerna gostilna. Tam res znajo, ni kaj. Za kosilo v mestu mi je všeč Zimski vrt v Zamorcu, za hitro kosilo Ancora, tudi Kliček (Pri treh ribnikih, v mestnem parku), ni slaba izbira, Novi svet pri Stonici paje dobra izbira za jubitelje ribjih jedi. No ja, s aj ni nujno, da nam je dolgčas, če se je treba hranit zunaj. Alipa kislo zelje pri Štajercu in zraven kozaec zelenega piva (hm, to pivo je predzadnji alkohol, preden me je junija lani zabrisalo, za tem pivom sem spila samo še travarico, in od tistega torka, 14. junija, do dneva današnjega, je bil to zadnji alkohol, ki sem ga okusila . Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti