Marmeladni žepki

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

21. sep 2011 20:57

rebecca odpirat se mi je začelo na najdebelejšem delu žepka...razlog ni to da je marmelada ven stekla ampak to, da je testo počilo takoj ko sem ga stisnila v pomokan modelček

ledenka_

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

22. sep 2011 10:31

Dobro se obnese podravkin pekmez.

trac

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. sep 2011 10:59

Ledenka, zagotovo si imela testo premalo vlažno in zato ni bilo dovolj voljno ob prepogibanju. Dodati je potrebno le še malo jogurta, smetane ali skute. Testa ne valjaj preveč na debelo, cca do 1,5 mm je čisto dovoj, če nisi dodajala pecilnega praška, sicer je še to preveč, ker med pečenjem naraste. Jaz pecilnega ne dodam. Krogci naj bodo dovolj veliki, da ko položiš na sredino za malo večjo češnjo marmelade, ostane okoli še vsaj dober cm čistega testa, ki ga potem pritisneš po celem polkrogu z vilico, še malo oblikuješ z roko in to mora držati. Jaz uporabljam kupljeno, običajno Sparovo marmelado, marelično ali brusnično in mi resnično nič ne priteče med peko. Ko jih vzamem iz pečice jih preložim v večjo skledo in skozi cedilce narahlo posujem z mletim sladkorjem. In to ponavljam dokler ni vse pečeno.

zeta

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

22. sep 2011 17:01

hvala vam za nasvete

tokrat sem jih naredila po receptu od duše in so uspeli:))

samo marmelada je ven tekla pri nekaterih:(

 

lp

ledenka_

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

22. sep 2011 17:45

Poskusi v marmelado dati malo gustina (škroba ) in malo pokuhati. Mi tako delamo vse cmoke z marmeladami pa nič ven ne teče niti pri kuhanju.

 

lp

 

robida

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

22. sep 2011 23:24

jaz pa jih delam po tem receptu 1 kg moke 3 marjarine ( 750 g ) in 2 dcl navadnega jogurta in seveda z domačo 

slivovo marmelado. 

pat

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

15. dec 2011 19:13

Tudi sama sem pekla piškote po istem receptu, kot ga navaja pat. Uporabila sem domačo slivovo marmelado , pa so se mi vsi piškoti "smejali". Nazadnje sem jih spekla brez marmelade, pa so se vseeno odprli.

Kaj mislite da ja narobe.

 

Hvala za vaša mnenja.

Simona

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

15. dec 2011 22:59

Jaz vedno delam samo po tistem receptu s 500 g moke in 250 g masla. Dam pa noter kislo smetano (180g). In testo ne počiva. Je pa kar kompaktno, skoraj gumijasto. Ampak ko jih vzamem ven, so krhki. Sem pa zares hitra in gledam, da žepki ne čakajo, da se tisti v pečici spečejo, saj začne zaradi pecilnega testo vzhajat in posledično odpirat. In potem teče marmelada ven itn. Tako da izrežem krogce, dam na vsakega trdo marmelado, kakšno minuto preden se pečica sprazni zaprem krogce v žepke in hitro not v pečico. Tako mi ostanejo vsi celi, brez da kaj kuka ali teče ven.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti