Nujno dagnje

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 13. jan 2006 20:49 | ogledi: 6.015 | odgovori: 30

Rabim nujen nasvet. Jutri sem nameravala za večerjo narediti dagnje na buzaro. In ker imava čez dan delavce, se je mož že danes lotil njihovega čiščenja. In ker se mu ni zdelo, da bi jih očistil v hladni vodi, jih je v topli. In v posodi, v katero jih je zlagal, so se školjke počasi odprle. Ne vse, nekatere pa. Zanima me, ali bodo še vredu jutri zvečer, ker so odprte?

Sicer so super sveže, tako mi je zagotovila gospa v ribarnici.

mimika

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

13. jan 2006 22:24

Jaz tega ne bi jedla.

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

14. jan 2006 10:24

odprte školjke bi zavrgla, z ostalimi pa takoj na led v hladilnik, v predal za solate. pppp

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

14. jan 2006 10:48

mislm ej, tvoj mož naj rajš delavcem pomaga HERMAN

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2006 14:47

Vsaka školjka, ki se odpre kakorkoli drugače kot med kuhanjem, je za vreči proč. Tiste, ki so še zaprte, pa samo na zeo hladno mesto, na led. Mi sicer pojemo marsikaj, ampak pri školjkah smo zelo previdni in z danes popoldne na jutri zvečer je maksimum časa, da bi jih še uporabili, seveda če bi bile ves čas nazelo hladnem prostoru. Previdno torej, Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. jan 2006 16:49

Poročilo o školjkah. Vse skupaj sem vrgla proč, tudi tiste zaprte. Nisem hotela tvegati. Kupila sem nove: obiskala sem 3 trgovine in prevozila približno 30 km. Poleg tega, da smo imeli delavce, pravzaprav prijatelje, katerim je bilo treba dati malico in kosilo. Jaz pa na lovu za školjkami. Na srečo je moja zlata mama skuhala kosilo. Hetero, mislim, da možu ni škodilo, če mi je sinoči pomagal. To je še najmanj, če mi je zelo dobro splaniral dan: ob 10 malica, ob dveh kosilo, po 7 uri pa pridejo gostje, ki imajo zdrav apetit. Sedaj sem takorekoč na konju: dragi pospravlja hišo, kruh je zamesen, trenutno imam barvo na glavi. Če z 10 minut, ko si sperem glavo, grem pripravit višnjem preliv za čez panna cotto. Predjedi (morsko solato , marinirano feto) imam gotovo, za glavno jed školjke na buzaro, ki so tudi že očiščene, torej z njmi ni veliko dela. Panna cotta je tudi. Čez eno uro naredim francoske štručke. SAj pravim, da sem na konju. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 14. jan 2006 16:52:58

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2006 18:31

Me na kulinariki nikdar n ebomo desperate housewives, kaj pravite? mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. jan 2006 16:40

Mamamia, včeraj zjutraj sem bila kar malo žalostna. Obisk prve (najbližje) trgovine je bil zaman. Potem se je v kleti prevrnila, na srečo ne polna, steklenica orehovca. Saj če bi bila sama, bi vse skupaj pustila. Ampak tašča... Potem sem odhitela fantom pripraviti malico, ki je bila zaradi poteka del pozneje kot planirano, kar je pomenilo, da me pred 11 ni bilo v ribarnici. Potem se mi je po hlačah vsula neka oker barva, ki je bila na drveh. Hitro sem jih poskusila počistiti, da bom vsaj približno za med ljudi. In potem je bilo treba kar v dve trgovini. Rešil me je najboljši sosed, kjer pa je bila neznanska gneča (sobota ob pol 12), da sem morala parkirati na pločniku. Nato k mami po kosilo za fante, pa na gradbišče. Ob 4 sem bila ponovno doma: zamesila sem kruh, si pobarvala lase, obesila žehto, dala novo prat, naredila višnjevo omako za panna cotto, dokončala kruh, spakirala hrano, se stuširala in 5 čez 7 sem bila že na lokaciji večerje. Si lahko predstavljate, da sem požela val navdušenja s še toplim kruhom. Ne mamamia, desperate nisem mogla biti, ker ni bilo časa. Na koncu je bilo vse vredu. Gostje so bili navdušeni nad hrano. Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 15. jan 2006 16:46:21

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jan 2006 18:09

E, temu se reče prava ženska. Ne pa tiste frustriranke iz Ulice glicinij...čeprav so pa vsaka po svoje nekaj posebnega...Mamamia mamamia

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

15. jan 2006 20:43

Desperate housewives, tega pa ne poznamo. Če ne rata tako kot smo si zamislili, pa rečemo, da mora tako biti, ker tako piše v receptu. Ha, ha, ha, ........ Gobica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. jan 2006 20:51

lisička, bravo. Zadjič sem delala karamelno pomarančno panna cotto,ki je ne vem zakaj grenila. Prvič, pa sem jo že večkrat naredila. Ja kaj pa morem, če so pomaranče grenile, je bil moj odgovor. mimi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti