Kefirjeva gobica

lanzarote  

član od: 1.3.2011

sporočila: 6

13. okt 2018 9:14

Pozdravljeni!

Bi morda kdo imel kaj mlečne kefirjeve gobice? Hvala !

lanzarote

tomo1  

član od: 10.12.2006

sporočila: 2

20. nov 2019 9:01

Zdravo

 

Ali ima mogoče kdo kefirjevo gobico za odstopit?

 

hvala

tomo1

bambi22  

član od: 1.11.2014

sporočila: 3

20. nov 2019 19:56

Pozdravljeni, tudi jaz naprošam za mlečna kefirjeva zrnca. Sem iz LJ, pogosto tudi na relaciji LJ -Kočevje. Hvala in lp.

bambi22

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

15. jan 2020 15:53

Dobil sem kefir in prebral da se ga ne sme dotikati s kovino.

Dajem ga v skodelico in ločujem z leseno žlico. Ob menjavi mleka vidim da se okoli kefirjevih zrn naredi gosta kepa, ki preprečuje da bi kefir predeloval tudi mleko zunaj te gošče. Ali vi to večkrat premešate?

Kako perete? Meni na kefirju vedno ostane nekaj belih pik. Ali so te pike sesirjeno mleko ki povzroči da se kasneje sesiri tudi sveže natočeno mleko?

Sporočilo je spremenil(a) vegetar dne 15. jan 2020 15:54

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

20. jan 2020 14:54

poleg tega me zanima še na kakšen način bi čim bolj pospešil rast kefirja. Z usterzno temperaturo? Z rezanjem kefirja na drobnejše bunkice?

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

20. jan 2020 14:58

Kefir itak precediš s plastičnim cedilom in potem gobice dobro spereš pod vodo. Potem jih daš v kozarec in preliješ z mlekom. Sobna temperatura kar dobro pospeši njihovo rast. Lahko jih vmes tudi premešaš.

helgula

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

20. jan 2020 15:33

Lep pozdrav, 

bi prosila, če ima mogoče kdo za oddat kefirjevo gobico. Sem iz Velenja.

Hvala lepa in lep pozdrav

mamazeljka

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

21. jan 2020 4:58

Vegetar hvala lepa za posredovan link

 

mamazeljka

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

22. feb 2020 13:51

Ta kefirjeva zrna tolk rastejo da oprane sedaj segajo že do polovice skodelice čeprav sem eno rundo že poslal naprej.

Zvečer nalijem toliko mleka da pokrije vsa zrna in zjutraj je že prekislo. Nisem prepričan ali je to zaradi prevelike količine zrn ali pa se kaj sesirjuje. Na vrhu se pojavi za eno žlico zelenkaste sirotke. Vendar nisem prepričan če je to res sirotka ker če kefir premešam vidim da je vseskupaj še vedno homogeno brez tistih belih zrn ki so produkt sesirjevanja-ločevanja vode od gostega.

Uprabljam navadno skodelico, plastično cedilo in kitajsko bambusovo paličico. Vse to redno operem. Kefirjeva zrna ne operem vsakič saj sem prebral da se s tem uniči aktivnost na površini ali nekaj podobnega.

Skodelico imam v omari in vedno odprto da se CO2 in alkohol nemoteno odvajata iz kefirja.

Ali je vzrok za težave prevelika kolečina zrn ali kaj drugega?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti