Kefirjeva gobica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

7. mar 2006 8:00

Jade, za tvoje mladičke se pa jaz priporočam. A` prav? Pozdravček!

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. mar 2006 9:46

Eni članici sem že obljubila gobice, še eni ali enemu lahko prinesem v soboto, če kdo potrebuje? Govorim o kefirjevi gobici, da ne bo pomote. Lp iz Mb riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 07. mar 2006 17:41:51

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. mar 2006 10:22

Seveda Dragička, če jo bom le dobila. jade

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

16. mar 2006 19:56

jaz pa mam eno vprašanje. od prijazne linane sem dobila kefirjeve gobice (še enkrat lepa hvala) pa me zanima ali jih moraš dati v sveže mleko ali ji lahko daš v homogenizirano in pasterelizirano mleko? pekarnica

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

16. mar 2006 20:19

Jaz sem gobico z navodili dobila od Fani. Sem poskusila z navadnim pasteriziranim mlekom, pa s trajnim - bljak, je bilo neužitno; Kefir malo grenak, brez pravega okusa. Sedaj hodim po mleko k kmetu, pa je res zelo dober! Pa še eno vprašanje imam: kako velika mora biti gobica, da jo lahko razdelim na dve?? ladybug

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. mar 2006 20:52

Jaz jih dajem v kakršnokoli prekuhano mleko. Imam sicer šele en teden izkušenj, ampak kefir se mi naredi vsak dan, po kake 3 dl, gobice je za pol oreha, dam v malčno mleko in pustim na pultiu v kuhinji. Dala sem v "alpsko", pa v tistega od Škofjeloške kmetijske zadruge,, ki ni homogeniziran, oboje zelo OK. Čez vikend poskusim še s pravim, kmečkim. Ampak ga je treba prej prekuhat, da uničišže prisotne bakterije. Jaz sem gobico velikosti oreha (v enem tednu se je podvojila njena velikost) ravno danes razdelila na dva dela. Pozdrav. rimljanka

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

16. mar 2006 20:56

Ali je nujno, da s prekuhavanjem uničimo bakterije v mleku? Ne razumem, zakaj bi bile škodljive? ladybug

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. mar 2006 21:05

Ker so tisto tudi večinoma bakterije mlečnokislinskega vrenaj in peljejeo kisanje mleka (lahko) po svoje, ti pa želiš narediti kefir. Bom pa poskusila tudi s surovim, samo vse naenkrat se ne da. rimljanka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. mar 2006 21:07

pekarnica je napisal/a:
jaz pa mam eno vprašanje. od prijazne linane sem dobila kefirjeve gobice (še enkrat lepa hvala) pa me zanima ali jih moraš dati v sveže mleko ali ji lahko daš v homogenizirano in pasterelizirano mleko? pekarnica
Potem je pa tvoja gobica v sorodu z mojo, saj sem jo tudi dobila od Liane.Jaz uporabljam sicer navadno mleko 1,6 torej pasterizirano in žal homogenizirano ,ker pač nimam druge možnosti . "Menim da pa trajno mleko ni zadovoljiva izbira. Za kefir nikoli ne uporabim prekuhanega mleka,saj kolikor vem,se tudi za kislo mleko ne prekuhava.Popravite me prosim če nimam prav Aki

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. mar 2006 7:25

Jaz vedno uporabljam domače mleko, ki ga prekuham in ga potem hladnega (sobna temperatura) nalijem na gobico. Pustim na pultu. Iz surovega mleka se mi zdi, da je drugačen okus. Bolj podoben kislemu mleku. Zato mleko kisam posebej v "latvicah". LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti