Kefirjeva gobica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. feb 2006 22:56

Reca ,to so navodila,ki sem jih dobila od Line http://www.kulinarika.net/forum/sporocilo-eno.asp?ID=33 Tudi jaz sem jo danes dobila,mogoče iz istega vira.Si šla na postajo po njo? Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 01. mar 2006 08:15:49 Sporočilo je spremenil(a) aki dne 01. mar 2006 08:16:19

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. mar 2006 20:17

Ja in bila sem pred tabo, ker sem na drugi vrečki videla nalepljen list s tvojim imenom. Tudi moja je že nared in čakam da nastane ta osvežilna zdrava pijača. Hvala zaenkrat tudi tebi. lp Vesna

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

2. mar 2006 8:04

linana je napisal/a:
ča jo kdo želo, mu jo tudi jaz lahko pošljem. Prav tako imam tudi kombušo. Lina
Pozdravljena Linana.Že dolgo si želim kombušo, pa nisem vedela, kje bi jo dobila.Bila bi ti zelo hvaležna, če bi mi jo lahko odstopila, ko bo toliko zrastla. LP Nadina NADIN

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. mar 2006 17:37

Linana, hola! Tudi mene zanima kumbuša in sem se ti oglasila na zs. Pozdravček! Vrana

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

4. mar 2006 22:46

Me veseli, da kombuše in kefirjeve gobice rastejo. Zanima me, kako se vam zdijo napitki. Pozdrav Lina Lina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. mar 2006 2:42

Sem jo pripravila z zelenim čajem in frektozo ( kombušo namreč) in nestrpno čakam rezultate.Upam, da ne bo protestirala.Čeprav vprašanje koliko od sladkorja sploh ostane po fermentaciji.Mogoče mi sploh nebi povzročal alergije oz.neprenašanja.No ampak zdaj je kar je.Upam da bo rastla in se razvijala in da bo imela enake učinke kot sicer.Teh je res veliko,kajti poleg vsega uravnava kislo-bazično ravnovesje v telesu,kar je vzrok številnim boleznim.Sem našla na netu nekaj strani in upam da mi bo uspelo prilepit link, ker sem prepričana,da bo še koga zanimalo.Bom poslala posebej,ker me je že 2x vrglo ven, nevem zakaj.LP Aki

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

5. mar 2006 10:29

Prvič slišim in za kambušo in za kefirjevo gobico. Če sem prav razumela - uporablja se venomer ista stvar ??Za kambušo sem prebrala navodila ki jih je poslala Aki za kefirjevo gobico pa nisem nikjer našla navodila . Ali mi jih lahko kdo zaupa??? Definitivno bi želela poskusiti oboje - kje lahko nabavim - zgoraj sem prebrala da na nekakšni "postaji" - kje? Sem iz okolice MB. Hvala in LP gordana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. mar 2006 13:35

S kefirjevo gobico se še lažje spogleduje kot s kombušo.Gobico se vloži v lonček z mlekom (če imaš možnost domačega mleka je najbolje,sicer pa kupljeno), pokriješ in naslednji dan imaš lonček domačega kefirja .Ne smeš pa pozabiti odstraniti gobico in spet isti postopek. Bilo je na ljubljanski železniški postaji,samo je tam ne prodajajo.Lina je bila tako prijazna in nama je z Reco poslala kombušo in kefirjevo gobico ,ker pač ona ni iz LJ , jo je dostavila na dogovorjeno mesto..Kefir sem že sprobala (mi pa ni novost,sem ga eno obdobje že gojila; skratka,poleg tega da je dober,je tudi zdravilen). Kombuša pa zori 8- 10 dni in še potem jo je treba ustekleničiti in vsaj še 5 dni počakat pred konzumiranjem. Počaka pa na hladnem tudi pol leta (saj nisem sigurna če sem si prav zapomnila- preveri na zgornjem linku imaš izčrpna navodila). Gobice se hitro množijo, tako da ne bo problem ,čez čas ti jo bom že jaz lahko poslala,če ti jo ne bo že prej kdo drug iz "totega becirka". Gobico je kar težko vreči v smeti, saj je vendar živ organizem. LP vsem Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 05. mar 2006 13:58:32

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. mar 2006 14:25

Tudi jaz bi se priporočala za kefirjevo gobico, če bi bila katera tako dobra. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti