Kefirjeva gobica

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

13. apr 2006 14:47

Drage varovalke kefirjeve gobice! Tudi jaz si želim kefirjeve gobice. Ko sem bila še v OŠ, je kefir pripravljala doma moja babica, ki ima danes že 91 let. Pa sem se zadnjič, ko sem v trgovini kupila kefir, spomnila na to gobico in pomoslila, da bi lahko izdelovala kefir kar doma. Tako dobrega okusa je bil domač! Samo, kje dobiti gobico. Hajd na Google in normalno: zadetek na Kulinarični Sloveniji! Torej, prosim, če je pri kateri hiši gobica že dovolj velika, prosim, če mi jo katera pošlje. Prosim, če me lahko obvestite na e-mail, da vam pošljem naslov. Če ste blizu, pridem iskat na dom. Tanja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2006 14:56

Okej, jaz imam 5 ljudi v vrsti za odvzem. Če je kateri drugi zrastla in jo je pripravljena odstopit... Če ne ti jo bom jaz, ampak boš morala počakat.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. apr 2006 17:11

Punce po kolikem času vam zraste gobica, jaz jo imam že nekaj časa pa ni nič zrastla, se mi zdi skoz ista. jade

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. apr 2006 18:33

Moja je bila v cca 3 tednih zrela za delitev. Zdaj imam pa še eno novo, pa bo tudi vsak čas godna. Julija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. apr 2006 20:41

Jaz jo imam od 11.marca, pa sem jo dala že 3. naprej, zdaj čaka v vrsti četrta. Ker delam vsak dan kefir iz približno 1/4 litra mleka, je gobica velika za dober lešnik, dovolj. Mleko vedno malo segrejem, da je mlačno, dodam gobico, pa na radiator. V 24 urah je kefir gotov. Odvzamenm gobico, jo sperem, dam v novo mleko. Če narejen kefir pustim še par ur pri miru, se še bolj skisa (vsaj mlečnokislinske bakteije so v njem). Nato ga zmešam, dam v hladilnik, naslednji dan imam v službi za malico. Včasih dodam kakšno domačo marmelado (no ja, ali pa kupljeno, brusnično), tudi tako je super. Tkangler, lahko se postaviš v vrsto pri meni, če se ne oglasi katera, ki ti gobico lahko takoj ponudi. rimljanka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. apr 2006 20:47

Živio, če mi katera sporoči naslov, ji bom poslala gobico. Lp iz Mb riba-ribica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. apr 2006 20:22

Tudi jaz imam še eno za oddajo. Moje rastejo kot zmešane. Rimljanka, jaz jo dam pa kar v mrzlo mleko, pa se ravno tako naredi v 24 urah. Pa nič na radiator ne postavljam. Jo imam kar na kuhinjskem pultu in je ok. lp Julija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. apr 2006 23:08

Tudi jaz jo dam v hladno mleko in tudi rata v 24 urah. Potem pa dam skodelico v hladilnik, ker ni nujno da še isti dam pojem .Vedno uspe zelo dobro in v hladilniku ohrani enako kvaliteto še nekaj dni.Sem pa enkrat dobila domače mleko in sem dala gobico kar v surovo mleko. Je prav tako zelo dobro uspelo, le s to razliko, da je bila na vrhu skoraj za mezinec debela smetana. In gobica je bila na vrhu v smetani, drugače pa je vedno na dnu. Nazadnje sem uporabila nehomogenizirano mleko, je bilo zelo dobro. V primerjavi z domačim je imelo precej manj smetane in glede na to, da mi je domače mleko izjemoma dostopno, bom skušala prakticirat to slednjo varianto. Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 14. apr 2006 23:16:02

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

15. apr 2006 12:01

Aki, vidim, da ti gobica lepo uspeva in me veseli, da ti je všeč. Kako pa kaj kombuša? Če še kdo rabi kefirjevo gobico ali kombušo, naj pošlje naslov. LP Lina Lina

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 14:32

Linana, kombuša mene zanima, samo ko sem prebrala, kako zakomplicirano je vzdrževanje... Pa je res? Tam tudi nisem zasledila, kako oz. na kaj učinkuje. Pozdravček! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti