Kefirjeva gobica

ivo10  

član od: 15.4.2006

sporočila: 6

15. apr 2006 20:07

Tudi jaz sem imel to gobico ,potem smo se pa naveličali ,to je že kar dolgo nazaj .Sedaj pa se znajdemo na drug način, vendar ne vem če je to isto. Dobi se kefir v pollitrskih plastični flaškah, ko se ta kefir uporabi(flaše nič ne umivaš) se v to flaško nalije mleko iz tetrapaka in drugi dan je za uporabo.Dobro ga pretreseš ,daš v hladilnik in ko ga porabiš lahko spet naliješ mleko in to lahko večkrat ponavljaš. Zanima me kaj vi mislite ,kaj je to potem a je jogur ,kefir ali kislo mleko. vglavnem men je super pa pocen. lep pozdrav!! ivo10

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. apr 2006 20:19

Tako smo včasih delali kislo mleko. Ko smo kislo mleko pojedli smo v isto - nepomito!! posodico nalili mleko in drug dan je bilo v njej sveže kislo mleko. vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. apr 2006 20:47

Mislim, da bo odgovor tule: http://www.fe.uni-lj.si/zdravje/clanki/7-96.htm Uf, toliko sem prebrala o tem kefirju in gobici - mimogrede, kako pa izgleda - najbrž ni podobna gobi, ali pač? Zanima me tudi kakšen učinek ima na vas kombuša in kako dolgo jo že uporabljate? vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 15. apr 2006 20:54:02

ivo10  

član od: 15.4.2006

sporočila: 6

15. apr 2006 20:52

Pa če naliješ mleko v flašo ,kjer je bil prej kefir ,je to kislo mleko ali kefir?? ivo10

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. apr 2006 20:58

Zdaj bom izpadla zelo neumno - ampak pojma nimam kako izgleda kefir. Iz prebranega bi rekla, da gre za mlečni napitek, ali pa je gostejši - torej bolj podoben kislemu mleku? A, so učinki tako zelo različni, da je to pomembno? Verjetno - morda je razlika le v postopku pridobivanja? vanjatajnsek

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 21:23

Kefir ima zelo drugačen okus od jogurta. Tako, kot je to pri sirih. Če kefirjevo gobico predolgo pustim v mleku, ta dobi "pikice", kot da bi bil gaziran. Za moj okus je definitivno boljši od jogurta, ki ga imam sicer zelo rada, se pa ne more primerjati z domačim kislim mlekom. Kot otrok sem poletne počitnice preživljala pri starih starših; njami je bilo srkniti iz golide, čeprav mi tega niso dovolili - je moralo mleko najprej skozi cedilo, pa še potem so "utrujali"... Ko pa se je to mleko skisalo in se je na vrhu naredila debeeelaaa smetana....Pa doooober domač kruh...!!!! No, kefir je pa nadomestek za to, ker zdaj nimam kje dobiti domačega mleka Pozdravček! Vrana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. apr 2006 21:40

linana je napisal/a:
Aki, vidim, da ti gobica lepo uspeva in me veseli, da ti je všeč. Kako pa kaj kombuša? LP Lina Lina
Res je Lina, kefir mi je zelo všeč in ga pridno delim naprej. Kombušo pa tudi pridno proizvajam, je pa sama zaenkrat še nisem začela redno uživat(probala pa sem in mi je zelo všeč), ker sem jo doslej vse tri serije dala prijateljici, ker jo zaradi bolezni bolj nujno potrebuje. V ponedeljek bo primerna za uživanje prva serija iz novonastale kombuše, ta pa bo že moja. Verjamem v njene dobre učinke. Aki Vrana, vzdrževanje gobice ni prav nič komplicirano.Le vsak osmi dan pripraviš nov čaj in opraviš vso proceduro, no to je nekaj dela in včasih polivanja (sem pač neroda), potem imaš pa spet 8 dni miru. Mene bolj moti, ker je rada na toplem in sem ji odstopila lep kotiček v kuhinji in zaradi nje oddala avtomat za peko kruha.Itak pečem zadnje čase kruh na roke. Bi vseeno včasih prav prišel, ampak vsega pa ne moramo imet. Spet LP Sporočilo je spremenil(a) aki dne 15. apr 2006 21:53:15

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

15. apr 2006 22:33

Kefirjega gobica izgleda kot murva ali kot skupek "belega kaviarja". Okus mleka od gobice se pa res precej razlikuje od kislega mleka. Fini je, če je lepo mrzel - iz hladilnika. Za kombušo pa, ko odliješ čaj, se naredi čez čas v tem čaju sluz. Če daš to v kozarček in malo novega čaja in sladkor, nastane tudi nova goba. Lina

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

15. apr 2006 22:41

Vrana, daj mi naslov, da ti pošljem kombušo. Mislim, da bo kombuša kmalu zrastla - ti si tretja po vrsti, ki jo dobiš. Lina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti