Kefirjeva gobica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. apr 2006 9:13

Ko sem hčeri omenila Kombucho, je rekla: " Pa to je nova Fanta bambuča!", ki jo reklamirajo po TV.??????? vanjatajnsek

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

18. apr 2006 11:40

Tudi jaz sem pred leti delal napitek s kambušo- ta je zanimivega okusa, res nekaj posebnega in se ga moraš navaditi. Kar nekaj časa sva ga pila z ženo(ona malo manj). Da sem prenehal s to pijačo me je motilo predvsem dejstvo, da se pri vrenju ustvari kar precej alkohola (napitek ga je imel cca. 2%).Če jo spiješ recimo 2x po 1dl na dan še gre, mislim pa, da se priporoča malo več. Moje mišljenje je, da malce previdnosti ne škodi. Se pa priporočam za kefirjevo gobico, če mi jo kdo hoče poslati- suho ali mokro- sem iz Celja. lp Zvone ZVONE

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

18. apr 2006 13:51

Tudi jaz že dolgo iščem kefirjevo gobico,pred leti sem jo že imela vsi smo bili naudušeni,. potem jo je moj sin po nesreči vrgel stran.Zato jo že dolgo iščem sedaj pa sem zasledila ta forum,upam da bo kdo tako prijazen in mi odstopi malo. runo01

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

25. apr 2006 11:27

Ravno danes sem dobila kefirjevo gobicopa me zanima v kakšno posodo jo je potrebno dati ,a je to vse eno v kakšno.Pred leti sem jo že imela pa mislim da jo je potrebno imeti v plastični,tisti ki imate več iskušen s tem boste vedeli. runo01

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. apr 2006 11:39

Lahko v plastično ali stekleno posodo. Naj se je ne bi dajalo v kovinsko ali mešalo s kovinsko žlico. Nobeden še ni utemeljil zakaj... Jaz sem danes dvema odstopila gobice. Zdaj spet čakam na podmladek, vedno čisto vse razdelim... Lp, lidka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

25. apr 2006 14:04

Jaz imam gobico kar v steklenem kozarcu, tako, da je še za okras na pultu. Držim se tega, kar je napisala likdka, se je že veliko govorilo o tem. Razdam pa tudi vse sproti... runo, da ti ne bo potrebno prebirati vseh devetih strani , čisto vseeno je, koliko maščobe vsebuje mleko. Pozdravček! Vrana

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

25. apr 2006 16:11

Hoj! Punce, jaz pa sem dobila kefirjeve kristalčke. Imam namočene v vodi z limono in figo, pa sladkor sem dodala. Nekje sem prebrala, da lahko namesto sladkorja damo tudi med. Mi veste kaj več povedati o tej zadevi. lp limona limona

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. apr 2006 18:11

Poskusi z medom. Bi pa znal med zavirati rast, saj je znano, da vsebuje snovi, ki zaviralno delujejo na bakterije in glive (zato je med tako obstojen). Izkušenj pa nimam. rimljanka

mimca  

član od: 22.4.2006

sporočila: 25

25. apr 2006 22:22

lepo pozdravljeni vsi. Pri nas pa uporabljamo kefir v kristalih. Mi imamo rajši kefirjev napitek z limono in suhim sadjem. Če koga kaj več zanima ,mu lahko pošljem ali objavim tu na forumu. Tudi kristaliu se razmnožujejo, če bi kdo želel jih lahko dobi. lep večer vsem mimca

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

28. apr 2006 13:52

t-baby te pijače ni potrebno redčiti, se pije kar takšna. Okus ima kot bezgova šabesa, če ti je seveda všeč. Za druge variante s sadjem kot suhe fige, suhe slive ali pa rozine, še nisem slišala. Mogoče pa nama bo kaj več o tem lahko povedala mimca. lp limona limona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti