Biftek z zelenim poprom

robi  

član od: 12.1.2006

sporočila: 7

tema odprta - 12. jan 2006 15:31 | ogledi: 24.793 | odgovori: 5

nikjer ne dobim nobenega recepta za biftek z poprom.Posebno me zanima tudi sestava omake

robi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jan 2006 17:24

morda ti lahko pomagam. En načn priprave je moj, drugega pa sem prepisala z gastronaut.hr (tam najdeš vraga in pol receptov). Meso narežeš na debelejše rezine, ga dobro premažeš z oljem, nič ne ne soliš,ne popraš. Biftek lahko v olju pustiš tudi dan ali dva, bolj se bo meso uležalo, boljši bo biftek. Na vroči maščobi opečeš bifteke, kot želiš, torej da je znotraj še krvav, rožnat ali prepečen. Potem ga malo posoliš in popraš ter daš na toplo. Na maščobo od pečenja mesa vlješ malo belega ali rdečegea vina, dodaš zelen poper - del naj bo zmlet, del v zrnju. Če uporabjaš poper iz slanice, ga prej na cedilki dobro speri. Potem dodaj še malo vorčestrske omake (ni pa nujno), malo masla (žličko ali dve), malo mlačne vode in malo sladke smetane- Ko dodaš smetano, omaka ne sme več vreti, zato prej zmanjšaj ogenj in potem vmešaj smetano, da omako lepo poveže. Začiniš po okusu, vrneš v omako bifteke, pustiš na malem ognju kakšno minutko ali dve in to je to. Tisti drugi recept pa pravi, da v eni ponvi opečeš meso, v drugi pa zavreš rdeče vino skupaj z zelenim poprom, malo tabasca i vorčesterske omake, sojo in smetano za kuhanje. o se okusi preojijo, začiniš po potrebi, daš v omako še pečene bifteke in pustiš na majhnem ognju še nekaj minut. Kakorkoli, osnova za omako je maščoba, na kateri so se pekli bifteki. Lahko na tem opražši tudi sesekljano čebulo in malo korenja ter peteršilja, potem vse to zmiksaš s palčnim mešalnikom, daš nazaj v ponev, zaliješ z malo vode, dodaš mlet poper in poper v zrnu, po potrebi še začiniš n s tem prelješ pečene bifteke. Mamamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. jan 2008 20:12

Prvič smo jih delali po tvojem receptu Mamamia, bili so odlični. Komentar mojega ta mlajšega:

Mammamia ke dobro.

P.s. Mi se vedno tako izrazimo z besedo Mammamia, če nam je kaj všeč.kaže jezik Joj, na pomoč ne vem kaj se dogaja ha,ha,ha

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. jan 2008 20:13

Novi smeški, uauuuuuuuuuuuuuuu, mammamia ke dobro.

lp

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. feb 2008 10:24

Moram reči, da sem včeraj neuspešno iskala na "guglu" recept, sem že mislila odpreti novo temo, pa se mi je prikazal smeško z zlatenco.

Hm, tudi tale, ki si ga sem gor prilepila deluje slasten, naslednjič ga bom preizkusila,Andrejka, kaj je tvoj?  

lp

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti