Pire krompir

neznan uporabnik
tema odprta - 7. okt 2001 20:38 | ogledi: 7.003 | odgovori: 14

Pri nas delamo pire s sladko (nestepeno!) smetano, pa se nam vsi čudijo. Večina uporablja namreč kislo smetano ali mleko ali celo margarino... Pa vi?

Zanima me tudi, če pripravljate pire s paličnim mešalnikom? Jaz sem ga enkrat, pa sem dobila kot rezultat neko čudno zmes - kot guma...

Beti

neznan uporabnik

7. okt 2001 22:33

Pozdravljena Beti! Tudi jaz uporabljam sladko smetano za pripravo pire krompirja, če je ni v hladilniku pa uporabim mleko in malo margarine. S kislo smetano dobi krompir bolj kiselkast okus, kar me ne moti, najbolj pa obožujem, če se med krompir vlije smetana in malo maščobe od bečenke...mmmj! Če se mi mudi krompir "zmiksam" z električnim mešalnikom, čeprav je zmečkan "na roke" tisti tapravi pire! Lp Anja

neznan uporabnik

8. okt 2001 7:14

Pri nas delmao prie krompir z mlekom, margarino in drobno narezanim česnom. Tlačimo ga pa "ročno". lp Špela

neznan uporabnik

8. okt 2001 7:39

Lep pozdrav, Beti! Tudi jaz delam pire krompir z eno žlico margarine in mlekom. Palični mešalec sem uporabila enkrat in nikoli več. Tako kot si rekla. Nastane zmes podobna gumi, moja malčka sta komaj pojedla. Jaz pretlačim krompir kar ročno. S sladko smetano še nisem poskusila naredit pire krompirja, vendar ob prvi priložnosti tudi to poskusim. Spremenil(a) - hali dne 08 okt 2001 07:41:07 Spremenil(a) - hali dne 08 okt 2001 07:41:47

neznan uporabnik

8. okt 2001 7:58

Jaz delam pire z mlekom in maslom. S kislo smetano mi ni všeč, s sladko pa še nisem probala. Krompir pretlačim ročno, s paličnim mešalnikom sem probala samo enkrat, pa je tudi nastala čudna zmes, ki smo jo komaj pojedli.

neznan uporabnik

8. okt 2001 8:09

S sladko smetano delam, kadar zmanujka mleka. Plus malo vode. Poznam ljudi, ki delajo pire z navadnim mešalnikom - z metlicami in verjetno več tekočine. Potem je ves penast in redek - če komu to ustreza...

neznan uporabnik

8. okt 2001 8:12

Tudi jaz pretlačim krompir ročno, dodam pa mu maslo in kislo smetano. S sladko še nisem poskusila, bom pa naslednjič, ko ga bom spet pripravljala.

neznan uporabnik

8. okt 2001 9:39

Tudi jaz sem krompir mučkala z mešalnikom z metlicami. Zdel se mi je lepljiv. Sedaj to delam ročno z mučkolom.Glede dodatkov pa dam,kar imam v hladilniku ( ali maslo in kislo smetano, ali mleko in maslo ali sladko smetano.

neznan uporabnik

8. okt 2001 13:01

Na roke, na roke seveda. Notri pa po pravici povedano tisto kar je v hladilniku. Mleko in malo masla, margarine, kisla smetana, tudi s sladko smo že poizkusili. Še posebej zanimiv okus dobiš, če dodaš v že gladek pire malo naribanega parmezana. LP Tinca

neznan uporabnik

8. okt 2001 16:38

Kako pa je potrebno pire servirati gostom - da bo izgled porcije dokaj estetski? Ostale priloge lahko serviramo s pomočjo zajemalke, pireja pa verjetno ne?! Beti

neznan uporabnik

8. okt 2001 18:39

Tudi pire krompir lakho nadevate na krožnik z zajemalko, nato pa ga dekorativno potlačite z vilicami, po vrhu pa posujete malo sesekljanega peteršilja. Pri sami pripravi pire krompirja pa lahko namesto kisle ali sladke smetane dodate tudi smetano z domačega mleka, saj se na njem po zavretju naredi debel sloj smetane, ki pa je pri pitji ponavadi moteč. Lep pozdrav.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti