Španska grmada

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 10. jan 2006 7:37 | ogledi: 7.591 | odgovori: 5

Mami me je prosila, naj vas povprašam za recept za špansko grmado. To je stara sladica, ki se jo je ona učila v kuharski šoli pred 50 leti. V bistvu gre za star biskvit ali šarkelj, prelit s tekočino, v kateri je vino. Ne vem, ali je še kaj zraven. V eni stari kuharski knjigi sva videli pecivo s tem naslovom, vendar je bilo drugačno, predvsem pa preveč vina.

To naj bi bila baje čudovita sladica, čeprav se bojim, če dobim recept, da bo razočarana. Saj veste, kako je to. Tisto kar je bilo pred desetletji super dobro, danes ni več. Ker imamo vsega preveč.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 9:28

A naj vprašam na mariborski gostinski šoli? Tam bi ta recept morda imeli, ni dolgo nazaj, kar so mi pomagali z enimi drugimi starimi recepti? Oziromakakšna izkušenja učiteljica se tega gotovo spomni? Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. jan 2006 9:59

mamamia, če ti ni pretežko. Da razveselim svojo mamo. mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 10:02

Bom vpprašala, ni problema, pa sporočim. Mamamia mamamia

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jan 2006 10:58

Imam dve stari kuharski knjigi vendar sladice s tem naslovom ni. Je pa nekaj podobnega: Španske žemlje Ostrgaj 200 g dobrega maslenega kruha ali 4 žemlje,nareži bolj na debele štioglate rezine,ocvri ne prerjavo v maslu in namoči v osladkanem vinu.Dobro namočene namaži z marelično marmelado,stisni po dve in dve ter naloži v pomazano skledo precej visoko./0 g kakšne koli marmelade zmešaj,prideni 70 g sladkorja,sneg 4 beljakov ter vse skupaj z metlico tolci 1/2 ure.Ko je pena že gosta in trda,jo razvaljaj na žemlje ali kruh in peci v malo vroči pečici 15 do 20 minut. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti