Divjačina

klavdija mustar  

član od: 16.7.2003

sporočila: 73

tema odprta - 10. jan 2006 5:16 | ogledi: 4.148 | odgovori: 2

Pozdravljeni,

Potrebujem nasvet! V dar sem dobila velik kos srne, vendar nevem kako se maj je lotim.

Kakšne posebne začimbe, paca??

Vesela bi bila kakeršnegakoli napotka?!?

Klavdija

Clody

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

10. jan 2006 6:05

Našla sem tole: Kako pripraviti dober divjačinski golaž: 2 dcl rdečega alio belega vina, 1 dcl kisa, 1 dcl vode - za omilitev okusa po divjačini - meso kvasiš ca 12 ur pri +5 do +10 stopinj, potem tekočino zavržeš. Nato meso osušimo ter ga na maslu ali olju na močnem ognju popražimo. Dodamo nasekljano čebulo, korenček in gomolj zelene. Čebuile naj bo velkko (do 70 % teže mesa). Dolijemo juho, belo ali rdeče vino in povremo. Posolimo, popopramo in kuhamo na srednje moičnem ognju približno 2 uri. Občasno pomešamo. Koi je meso mehko, zelenjavo pretlačimo in po želji ali potrebi zgostimo z moko, škrobom, maslom ali kislo smetano. K popolnosti okausa bodo prispevali: mešanica divjačinskih začimb, gobe, lovor, brinove jagode, majaron, šetraj, timijan, rožmarin, česen, peteršilj, sladka paprika, paradižnik, limona... Ob divjačini ponudimo polento, kruh, kruhovo rulado, štruklje, krompir, svaljke, marmelade iz gozdnih sadežev. različno sadje (hruške, jabolka, višnje, suhe slive...) in zelenjavo, navadno rdeča, suha vina s polnim buketom, najbolje pa po lastni presoji in okusu. Dober tek! Dušanka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. jan 2006 7:05

Lahko narediš tudi bograč golaž. Recepti so v bazi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti