Jedi, poimenvoane po znanih osebnostih

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. feb 2006 20:06

Ali pozna kdo piškote po imenu Margarete iz Strese? (Piemont, Italija) Nekaj malega so o njih pokazali danes po TV, vendar ne recepta, videla sem samo kup moke, dodana jajca in maslo, delajo pa se s pomočjo vrečke za brizganje. Mamamia, saj te še zanimajo te reči? riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. feb 2006 22:01

Ja, veš da me zanimajo, saj še ni konec pisanja o tem. Moram pogledat v svojo bazo podatkov, če imam kaj pod tem imenom. na katerem kanalu je bilo to? Mimogrede, riba-ribica,ko greš kaj skozi mesto, pokliči,pa skočiva na kakšno kavo? Pozdrav, Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. feb 2006 22:26

To je bila oddaja Kuhinjske avanture na Pop TV ob 18.20, ki je vsako nedeljo ob tem času. Se bom oglasila, pozdrav! riba-ribica

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

7. feb 2006 8:17

Če kdo ve kako se naredijo te slavne Margaretke,prosim pomoč!Recepti za brizgane kekse so sicer znani,ampak... Lep pozdrav! srčica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. feb 2006 11:06

Jaz imam recept, ma je v italijanščini, snet z neta, samo ne vem, če so brizgane. Reče se jim pa Margherite di Stresa. Mene je v nedeljo bolj zanimala polenta. Loni Makaroni

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

7. feb 2006 12:34

Tudi mene bi zanimal recept za Margherite di Stresa. Sem gledala oddajo in so piškoti izgledali slastno. Kar so pokazali: dve vrsti moke, rumenjake/ali cela jajca in veliko stopljenega masla. Loni, če je res to ta recept: prooosim! lp, burbonka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. feb 2006 12:54

burbonka je napisal/a:
Tudi mene bi zanimal recept za Margherite di Stresa. Sem gledala oddajo in so piškoti izgledali slastno. Kar so pokazali: dve vrsti moke, rumenjake/ali cela jajca in veliko stopljenega masla. Loni, če je res to ta recept: prooosim! lp, burbonka
Prevajam recept za "MARGHERITINE DI STRESA" iz enega italijanskega kuharskega portala.... zraven je še zgodovina. Bom dodala, če bi koga zanimalo Pošljem kmalu, samo da uredim! tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. feb 2006 13:13

MARGHERITINE DI STRESA (za circa 70 margherit): 250 gr zmehčanega masla 120 gr di sladkorja v prahu + dodaten sladkor v prahu za posip (prav bo prišlo cedilce ali lejc) naribana lupinica pol limone ščepec soli vrečka vanilijevega sladkorja 4 rumenjaki kuhanih jajc, na drobno razmešani (najbolje jih je spustiti skozi cedilo) 200 gr di krompirjevega škroba 200 gr di moke tip 500 V večji skledi razmešamo maslo s sladkorjem v prahu, limonino lupinico, soljo in vanilijevim sladkorjem, da dobimo enakomerno maso. Dodamo jajčne rumenajke in še naprej mešamo, dokler nimamo zelo mehke in živo rumene paste. Za tem primešamo moko in škrob in ko dobimo homogeno maso, jo doložimo v hladilnik za kakih 10 minut, da se ohladi. Ohlajeno maso razvaljamo na pomokani površini cca en centimeter na debelo in z modelčki izrežemo marjetice. Piškotke položite na peki papir, s prstom sredi vsakega piškota naredimo luknjico. Še pred tem ogrejemo pečico na 220 stopinj C, v katerem pečemo piškote 10 minut. Ohlajene piškote posipamo s sladkorjem v prahu. Vir: http://www.montag.it/comida/archives/002269.html ; januar 2006 Pa še zgodba teh piškotov: MARGHERITINE DI STRESA Kraj: Stresa (VB) (Več o občini Stresa ("06): http://www.comune.stresa.vb.it/settore.asp?settoreID=22) Margerita za kraljico Starejša hči kraljice Elisabette di Sassonia - Margherita - se je leta 1868 poročila z Umbertom I Savojskim in s tem postala prva italijanska kraljica. Med pomembnim sprejemom za ferragosto so bili ti piškotki poslani v "kraljevsko" oceno princesi Margheriti. Ta je bila nad njimi tako navdušena, da so bili ti piškotki od takrat dalje vedno na mizah kraljevske palače. S tem se je začel uspeh teh piškotkov, ki so prav v čast visoki gostji dobili ime Margheritine. Dandanes so ti piškotki del tradicije kraja Stresa. Vir: http://www.gustoria.com/cgi-bin/estore/Dolci026.html ; januar 2006 Upam, da sem pomagala. Lep sončen dan vsem! tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. feb 2006 13:20

Voila, sem mojega kar zbrisala, Tjašin prevod in recept je boljši. Loni Makaroni

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

8. feb 2006 10:22

Tjas, najlepša hvala lp, burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti