Jedi, poimenvoane po znanih osebnostih

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jan 2006 11:00

To, kar je v Niki, so že stare zgodbe, za dunajski zrezek sem tudi prebrala, od kod izvira. je pa res, da je ta tafelspitz neizmerno dober, ne maram pa dunajskih salonskih pljučk...Kakorkoli, poleg znanih osebnosti imamo tudi mesta in pokrajine ter države, po katerih so jedi dobile ime. Moja mapa se lepo debeli. Hvala vsem še enkrat. mamamia mamamia

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

1. feb 2006 11:25

Mamamia pa smo dočakali zakaj si potrebovala namige Zdaj bom še sama več vedela in to na račun "tvojih žuljev" Se že veselim branja - zdaj hitim na delo

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. feb 2006 13:12

Sem že prebrala Večer, osvojila nekaj kulinarične zgodovine in spet ena stran iz Večera, ki jo je res potrebno hraniti Lp iz Maribora! riba-ribica

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

1. feb 2006 15:08

Mamamia, kaj ko bi nekaj teh zanimivosti končalo kot članek na KulSlo? Bojan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. feb 2006 15:18

Lani sem jedla tafelspitz na Dunaju, v neki gostilni, zunaj so topotala konjska kopita, ampak meni to ni bilo dobro. Sem komaj pojedla. frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. feb 2006 15:28

Bojan, ni problema. Glede na to, da sem avtor članka, lahko zadevo priredim tudi za Kulinariko, če je sploh treba kaj prirejat. Bom pa napisala manjšo serijo teh člankov, saj se je jedi nabralo kar nekaj, morda bokakšno nadaljevanje namenjeno tudi jedem, poimenovanim po pokrajinah ali deželah (češki cmoki, zrezki po dunajsko, bavarska krema, irski stew, solnograški žličniki in podobno). Če ge za članek na KUlslo - ga pošljem v izvirni obliki, iz mojega direktorija, ali ga ti lahko snameš z interneta in primerno umestiš? Samo napiši zraven, da je bil objavljen v Večeru. če pa to ne gre, pa bom priredila za Kul slo. Frina, meni je kar žal, da ti tafelspitz ni všeč, jaz kuhano govedino namreč obožujem. Mamamia mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. feb 2006 9:52

Mamamia, jaz bi raje napisal tebe pod članek kot Večer, saj je tvoj članek, ne od Večera... Razen če si se z njimi zmenila za eksluzivo. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2006 11:15

Ne gre za eksluzivo, ampak zato, da sem jaz pri Večeru zaposlena. In mi prakticiramo tako, da se recimo podpiše pod članek ime in priimek ter Večer. Ni pa noben problem, da jaz vse skupaj priredim posebej za Kulinariko. Preden pa karkoli naredimo, bom jaz govorila s šefico in sporočim izid pogovora, pa bomo potem naredili, da bo prav. Mamamia mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. feb 2006 12:52

Ok, hvala lepa... Jaz bi samo rad da bi bilo za vse prav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2006 14:48

Vse bo prav, jernej, vse, samo da s šefico dorečeva. Pa tudi kakšno o sodelovanju, kot smo nekaj že omenjali, bova rekli. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti