Jedi, poimenvoane po znanih osebnostih

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2006 10:36

Sluga, najlepša ti hvala. To je to, kar sem iskala. Zdaj pa pot pod noge in gremo v Mladinsko knjigo, tu za vogalom moje službe je... Pa še Reca bo vesela te novice. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2006 10:43

Sicer malo mimo, a se spomnite Kennedyja in njegovega slavnega stavka "Ich bin ein Berliner"? Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2006 11:40

Ja, točno... Imamo pa tudi berlinski krof, vsaj tu v MB tako pravimo krofu, polnjenem z vanilijevo kremo in prelitem s čokolado. Če ga jaz zdaj pojem, tplega recimo, me peljejejo direkt na gastro oddelek, od koder sem lani po treh tednih komaj ušla... A vi sploh veste, koliko daljši je seznam prepovedanih užitkov od tistega z dovoljenimi? Za popenit. In odkar zdravo živim se mi v glavi vrti, zebe me, suha sem ko trlica, skratka zdravo življenje me bo še ugonobilo, če me že bolezen ni...In glede na to, kaj sploh lahko jem, se mi zdi, da se nobena pametna jed ne bo poimenovala po meni... Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

18. jan 2006 11:59

Loni,dobro si se spomnila tega stavka,ki v prevodu pomeni "Jaz sem berlinski krof"! Mamamia,mogoče se res ne bo kakšna jed imenovala po tebi,ampak verjetno marsikdo,ki mora zaradi bolezni zdravo živeti ob kakšni dobroti vklikne"Mamamia..." Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

18. jan 2006 12:29

Rimljanka ! Naključno prebiram tele vrstice, pa najdem tvoje vprašanje glede kajzeric. Kajzerica je doma v Avstriji, ki ji je že davno vladal kajzer(cesar) Franc Jožef. Tudi kruhki za kajzerja so imeli obliko krone in jo imajo še danes. Lep pozdrav ! pikapolonica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. jan 2006 14:19

Krasno, več ljudi več ve. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2006 14:59

Reca je napisal/a:
Krasno, več ljudi več ve. lp Vesna Vesna Milek Recko
Ja, mi na Kulinariki pa še prav posebej Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jan 2006 15:47

Saniteta, hvala. rimljanka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

19. jan 2006 9:14

Da še jaz pristavim lonček: recept sem slučajno na neki nemški strani. Kako je nastal, ne vem, imenuje se Ananas Edvarda VII: Sestavine: 1 ananas 1 čajna žlička rožne vode 1 žlica sladkorja v prahu 300 ml vanilijevega sladoleda (ali več) za beljakov sneg: 4 beljaki 100 g sladkorja v prahu nekaj sladkorja v prahu za posip Ananas prerežemo po dolžini na pol, izrežemo meso, ga narežemo na kocke. Kocke posipamo s sladkorjem v prahu, pokapljamo z rožno vodo in damo v ananasovo lupino. Enako naredimo z drugo polovico. Beljake stepemo s sladkorjem v prahu. Obe ananasovi polovici obložimo z vanilijevim sladoledom, ki ga okrasimo s stepenim beljakom (čim bolj baročno). Tako okrašene ananasove polovice damo v pečico na 180 stopinj. Ko konice beljakove mase rahlo porjavijo, vzamemo s pečice. Posujemo s sladkorjem v prahu. Pa dober tek vsem, ki boste Edvardovo dobroto poskusili! lp, burbonka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2006 19:37

V današnji Niki (priloga Dnevnika) je kar nekaj receptov z Dunaja: Tafelspitz ali cesarjevo veselje, omenjene so kajzerice in cesarski praženec. Zanimivo se mi tudi zdi o dunajskem zrezku: izvorno sploh ni z Dunaja, ampak iz Konstantinopla. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti