Jedi, poimenvoane po znanih osebnostih

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jan 2006 10:32

Receptov ni nikoli preveč, ti kar pošlji. lpV Vesna Milek Recko

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. jan 2006 11:54

Hm, mamamia, jaz vem za italijansko Torto Margherita. Super torta, le najdem ne več, po kom je dobila ime. V glavi imam, da je bila to ali nuna ali pa kraljica... iščem dalje. tjas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jan 2006 13:38

Veliko takih jedi je v knjigi Vse kuhinje sveta. Od Nancyjine mlete pečenke, ki jo je najbrž rada jedla predsednikova žena, pavse do fileja na kreolski način. Poleg receptov je knjiga bogata s fotografijami receptov. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jan 2006 15:36

Uh, to knjigo Vse kuhinje sveta imam že leta in leta, še malo, pa bo začela razpadati. Me pa rezen imena predvsem zanima, kdo in kaj so bile osebnosti ter kdo je ustvaril jedi, poimenovane po njih. Če je zraven še priložnost, ob kateri je bila ustvarjena, toliko bolje... Tjas, tudi za torto Margherito že imam podatke...Ampak če najdeš vseeno pošlji, primerjave med različnimi viri so včasih zelo zanimive, in treba je iskati "tretje mnenje"... Pozdravček vsem, Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jan 2006 21:26

Ne vem kje sem zadnjič brala, da se capuccino imenuje po italjanskih duhovnikih. No ja kljub temu da to ni hrana. Me je pa potegnila na ta tir tista kavina skodelica. Danes sem bila v trgovini, pa so za to prvič slišali. Jih je pa začelo zanimati in bodo tudi oni iskali naprej. Če kaj izvem ti sporočim. lp Vesna Vesna Milek Recko

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. jan 2006 22:52

Danes sem v knjigi Soja v kulinariki (Marinka Pečjak) naletela na Jernejeve kroglice Jernej, brez zamere ampak tako simpatično se mi je zdelo... Mislim, da je prav, da tudi tebe uvrstimo tukaj stana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

17. jan 2006 23:05

Je bila Sacher torta že omenjena? To se mi zdi en res lep primerek sladice po znani osebnosti :) LP Zala

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

18. jan 2006 8:27

Reca je napisal/a:
Ne vem kje sem zadnjič brala, da se capuccino imenuje po italjanskih duhovnikih. No ja kljub temu da to ni hrana. Me je pa potegnila na ta tir tista kavina skodelica. Danes sem bila v trgovini, pa so za to prvič slišali. Jih je pa začelo zanimati in bodo tudi oni iskali naprej. Če kaj izvem ti sporočim. lp Vesna Vesna Milek Recko
Glede kavne skodelice: je to mogoče "magični lonček" - glej link(sredina strani): http://www.foto-gm.si/portal/stran.asp?id_tem LP Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jan 2006 9:58

Ne vem, ali je to ta lonček. Tista moja skodelica je na pogled res enaka, ko pa vanjo naliješ vročo tekočino, postane svetla, pokaže se izpisana Zdravljica in tisti prešernov ovalni lik s profila. Ko se tekočina ohladi, je skodelica spet črna. Se mi pa na spletni strani ne odpre nobena stran, ki bi o tem lončku ponujala kaj več. Reca, če v MB v tisti trgovini, v kateri še nisem bila, najdem skodelico, ti sporočim. Zala, o saherci smo že govorili, pa o nekaterih drugih tortah tudi. Vas bom obvestila, ko bomo začeli obelodanjati znane jedi po znanih osebnostih...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti