Sladki krompir

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 9. jan 2006 12:27 | ogledi: 48.533 | odgovori: 37

Zadnjič sem v trgovini na odd. sadja in zelenjave videla sladki krompir. Že sem ga hotela kupiti, pa sem pomislila, da pojma nimam kako bi ga pripravila. Prav tako me zanima kak dober recept za topinabur.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jan 2006 13:19

A je kdo morda sladki krompir videl kje v MB? Ali je morda v LJ kdo kje videl cassavo, da vprežem prijatelje? To bi potrebovala za afriške jedi, pa še nisem našla. Mamamia mamamia

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. jan 2006 13:40

sladki krompir je pravzaprav zelo dober kar sam po sebi - pečen ali kuhan je hitreje kot običajen krompir, in imaš ga za enostavno prilogo. Zdajle govorim na pamet, v enem receptu je bil sladek krompir postrežen z ingverjevim maslom: sezam rahlo prepražiš, ga zmeščkaš in polovico vmešaš v zmehčano maslo. V maslo vmešaš tudi nariban ingver. Krompir postrežeš s kupčki tega masla, pokapaš s sojino omako in potreseš s preostalim sezamom

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jan 2006 13:54

Jaz tako sprašujem za druge, ker ne smem ne masla ne sezama, čeprav slednjega obožujem. Moram pa pripravit afriško pojedino in če že cassave ni, bo pa sladki krompir. Pa še to mi povejte, tisti ki poznae leclerca: se namreč spravljam tja, ko grem v Lj, pogledat, če imajo tisto, kar ne najdem v Intersparu: imajo plain banane, to je tiste velike, ki se uporabljajo kot priloga (se cvrejo kot čips)? Da ne bom zastonj hodila...Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. jan 2006 13:56

Jaz jih še nisem videla, pa sem kar pogosto tam. Julija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. jan 2006 14:59

Ne mamamia v LC ne bo sreče z plain bananami, imajo občasno kako bolj eksotično sadje (seveda drago kot žafran) ampak teh banan pa še nisem videla. Po moje jim je kristalno jasno da bi recimo od vseh sobotnih kupcev mogoče eden vedel kaj početi z njimi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

10. jan 2006 9:37

Mamamia, v LeClercu boš dobila sladek krompir. Sama sem si ga pripravljala lani spomladi, ko sem imela težave z želodcem. Proti pričakovanjem mi okus ni odgovarjal, bolj podoben kolerabi. Sicer pa je to stvar okusa. Če pa boš kaj kolovratila po Ljubljani, se pa lahko srečava in te povabim na kavico, če si za to. Pa še kam drugam te odpeljem, če boš še kaj rabila. Lep sončen dan! ZIMA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 9:42

O, Zima hvala za informacije. V LJ imam res namen priti, takole za en dan in obrest nekaj trgovin pa se srečat z nekterimi. In ti bom z veseljem sporočila, ko bom vedela, kdaj pridem, da se zmeniva za kakšno kavo. YES! Za alsdek krompir pa so mi povedali, da ga imam v MB tako rekoč pred nosom, 50 m od tam, kjer delam,na nekem kiosku. Ja, saj, kar ti je na dosegu roke, spregledaš... Pozdravček, Mamamia mamamia

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. jan 2006 10:45

Ne me držat za besedo, se mi zdi, da sem sladek krompir videla enkrat v Hipermarketu na Tržaški (mercator)! Galja

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

10. jan 2006 14:22

mamamia, a te smem vprasat kje v MB je ta kiosk? Oni pred H&M ali tam pri Zelezniski postaji.. ali kje drugje? Tudi sama bi namrec rada poskusila ta krompir. Hvala za odgovor! LP vsem! Heike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti