Sladki krompir

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. okt 2007 9:15

Za užitnost rastline ne vem!?! Vem pa, da ne bi nikoli uživala hrane, ki je rastla v zemlji za lončnice, balkonske rastline,... Tista zemlja je navadno kakšen odpad - npr. odpad oziroma gošča, ki se nabere v kakšni čistilni napravi. To je pravzaprav zelo bogata zemlja, a navadno vsebuje snovi, ki niso primerne za uživanje, rožice pa se veselo mastijo... Če si torej uporabila takšno kupljeno zemljo, ti uživanje vsekakor odsvetujem! veverica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. okt 2007 9:28

Seveda so, lisička, to je batata, sladki krompir. Dober tek želim.

Kar se pa tiče raznoraznih dodatkov zemlji: iz česa pa mislite, da nastaja zemlja (prst bi morali reči, da bi bilo res pravilno)???? Iz organskih snovi, z razkrajanjem, primešane ima seveda tudi organske snovi.

rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. okt 2007 10:12

Rimljanka, ali je sestava prsti na travniku tik ob avtocesti na primer in tisti na visokogorskem pašniku drugačna? Ob predpostavki, da obe nastajata na isti podlagi, seveda. Mislim, da je vprašanje retorično. Predstavljajte si, da v čistilno napravo priteče kanalizacija, odplake tovarn,... seveda v čistilni napravi odplake po hitrem postopku predelajo, ostane pa nekakšen mulj, ki vsebuje navadno težke kovine in takšne reči, ki jih v kemičnih procesih v čistilni napravi ne morejo predelati... In ta mulj pristane tudi v vrečah z zemljo za lončnice, z njim prekrivajo klančine ob cestah,... In rastline, ki rastejo v takšni zemlji, niso primerne za uživanje. veverica

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

15. okt 2007 10:41

Moji krompirji so rastli v domači vrtni zemlji, ki sem ji dodala kompost iz domačega kompostnika. Eko, za kmeta v "teglcih" sem imela dober pridelek in to še iz bio pridelave.

 

Gobica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. okt 2007 10:52

veverica, pusti retoriko. Vem, kako in kje nastaja prst, kaj je (lahko) v njej,........kako te snovi v zemljo pridejo........

lisička je spraševala za užitnost gomoljev, kot vidiš, pa je imela tudi ustrezno zemljo. In ker vem, od kod je lisička doma....................

Če verjamete, da raste vsa zelenjava, ki je kupljena v trgovinah in kjerkoli drugje, na neoporečnih površinah, blagor vam.........................

rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. okt 2007 11:21

Lisičko in vse ostale sem želela le opozoriti! Včasih kaj takega prav pride! Navadno imamo v "teglcih" kupljeno zemljo, zato sem sklepala, da jo ima tudi Lisička. Morda pa kdo drug ne ve! In mu bo moj zapis prav prišel! In o pedologiji tudi jaz nekaj vem, zato se mi zdi na mestu, da komentiram. In je razlika med prstjo v naravi in tehnogeno prstjo, v kateri procesi ne potekajo tako kot v prvi in je sestava seveda drugačna. Zadnji stavek pa je seveda tisti, ki ima namen, bi mi zavezal jezik, kajne veverica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. okt 2007 11:27

Bog ve v kakšni zemlji raste kupljena zelenjava. jade

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. okt 2007 13:45

jade je napisal/a:
Bog ve v kakšni zemlji raste kupljena zelenjava. jade

Seveda vsa  v kar najbolj neoporečni bio zemlji, brez herbicidov, pesticidov  in drugih ..... idov  . A kdo ne  verjame  .

No ja, doma pa kljub temu kupljene zemlje iz teglcov nikoli ne mečem na kompost, ampak na cvetlične grede, tudi  zato, ker jih  vse leto gnojim s  kemijo .

Cila

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2012 13:20

V centru Ljubljane ga imajo v Maxiju...

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti