Maroni

neznan uporabnik
tema odprta - 7. okt 2001 10:03 | ogledi: 4.559 | odgovori: 2

Sezona kostanja se je že pričela in spet se mi pojavlja isto vprašanje. Kje pri nas na Primorskem rastejo in kdaj se začne njihova sezona? Ti navadni kostanji so namreč tako majhni, da če hočeš naresti kako pecivo rabiš namreč kar skoraj pol dneva, da olupiš vse kostanje, poleg tega pa so maroni tudi veliko bolj aromatični. Če kdo ve kje se nahajajo in morda še za kakšen recept naj prosim sporoči, saj vsako leto znova želim iti naberat pa ne vem kam. Drugače se je pa sezona navadnega kostanja že pričela in je letos zelo bogata. Lep pozdrav

neznan uporabnik

8. okt 2001 13:08

Dragi Peter! Po izkušnjah znanke vam povem, da so večinoma vsa drevesa tega žlahtnega kostanja na našem Primorskem pocahnana in bognedaj, da se jim približate, ko pride seznona. Enkrat so tekli pred lastnikom z vilami, enkrat pa pred lastnikom in psom. Priporočam, da ostanete kar pri ta malih kostanjih. Malce več dela je res, je pa potem nagrada bolj zaslužena. LP Tinca PS:če ima kdo drugačne izkušnje naj jih prosim sporoči - tudi jaz ne maram lupiti drobnega kostanja.

neznan uporabnik

16. okt 2001 19:32

Naši navadni kostanji niso vedno drobni. Je odvisno od letine in lokacije, vendar sem že nabiral lepe debele kostanje na Dolenjskem in spodnji Štajerski. In aromatične. Letos je očitno vreme botrovalo k drobni letini. Pač, moramo se uklanjati naravnim ciklusom. Popravek 22. 10.: na Dolenjskem nabrali in jedli debele in dobre kostanje! Spremenil(a) - malan dne 22 okt 2001 09:00:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti