Carpaccio iz črne redkve

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 9. jan 2006 11:44 | ogledi: 7.041 | odgovori: 7

Imam cel kup črne redke in spomnila sem se na carpaccio. Se vam zdi, da bi bilo dobro? Katera solata bi pasala za podlago? Rukola ali katera druga?

mimika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. jan 2006 12:08

moram reči, da si me zbodla s temle vprašanjem. Redkev imam zelo rada, ampak na carpaccio se pa še nikoli nisem spomnila. Sem šla malo pogledat po svoji zbirki kuharskih knjig, a moram reči, da povsod ponujajo le solate in polivke s sirom. Sem pa našla recept za solato - ki jo lahko "prurediš" tudi v carpaccio - zrezano kitajsko zelje, na tanke rezine zrezana rdeča paprika, sesekljana čebula. V to naj bi se dala na liste zrezana redkev, poliv je pa iz olja, gorčice, soli in grenivkinega soka. vse skupaj je potreseno še z drobnjakom. Mislim, da bi podlaga iz tako lepo pisane solate, gor pa redkev, izpadla lepo. rukola bi se za moj okus malo tepla z redkvijo za prevlado - je pa konec koncev za poskusit. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jan 2006 13:23

Po moje je rukola premočnega okusa za dopolnjevanje s črno redkvijo. Če to narežeš na tanke rezine in daš na krožnik, pa samo pokapljaš z oljem in balzamičnim kisom ter potreseš še s kakšnim zeliščem, bo po moje kar dovolj. Ali pa kombiniraš z redkvico. Sicer pa jaz obožujem naribano črno redkev s fižolom v solati...Maribor mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. jan 2006 14:51

Mimika, pri nas delamo črno redkev po starem pohorskem običaju (ali pa mogoče še kje drugje), in sicer: Črno redkev olupimo in narežemo na tanke lističe. Posolimo in dobro premešamo, da pride sol do vsakega lističa. Pustimo, da malo postoji in se omehča. Nato začinimo s pravim domačim bučnim oljem, ali bolje rečeno, zalijemo, ker črna redkev popije precej olja. Poskusimo in po potrebi dodamo sol. Postrežemo kot solato, kot prilogo narezku ali kot samostojno jed. V jesenskem in zimskem času je to naša najljubša jed. Zraven jemo kar kruh, ker je redkev sama po sebi čudežno dobra. Sicer ni carpaccio, ampak pristna enostavna slovenska jed, zelo okusna. Anja

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

9. jan 2006 14:56

Meni pa je najboljša prelita s kislo smetano, ampak polnomastni jogurt je tudi vredu. Prej pa jo nasolim, pustim stati nekaj časa in potem dobro ožamem. Je potem manj problemov z želodcem. mufin

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. jan 2006 14:56

Za carpaccio iz črne redkve bi jaz uporabila kakšno bolj mild solato, recimo kristalko ali kaj podobnega za posteljico, da se okusi ne bi preveč tepli. Gor pa poleg olja in balzamika mogoče še malo grobo nastrganega parmezana, ali še niti to ne. Ali pa bučno olje (čeprav ga jaz izrazito ne maram). Če imate veliko črne redkve še moj priljubljeni recept: Solata iz črne redkve in šampinjonov 2-3 črne redkve olupimo in na drobno nastrgamo (kot korenček recimo). Redkev damo v skledo, dodamo manjšo konzervo odcejenih šampinjonov iz slanice, lahko jih prej malo sesekljamo. Dodamo 1-2 trdo kuhani jajci, žlico hrena iz lončka, sol, malo popra. Vse skupaj zalijemo s sladko smetano, lahko tudi tisto z manj maščobe. Če je okus prehud lahko dodamo še žlico majoneze. Vse pustimo stati vsaj eno uro v hladilniku. Solata je odlična priloga k narezkom, pohanemu mesu, žaru ker je relativno lahka, malo pikantna in osvežilna. Dobra ostane v hladilniku tudi 2-3 dni, če je prej ne zmanjka. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. jan 2006 14:58

hvala za ideje. Anjino bom takoj danes preizkusila. Rada imam redkev in bučno olje, tako da mislim, da bom navdušena. Mogoče bom preizkusila Lisino idejo in jo modificirala v carpaccio. Poročala bom o rezultatih in odzivih jedcev.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. jan 2006 20:28

Pri nas jemo enako kot pravi Anja - le da redkev naribamo na tiste tanke lističe, posolimo in tudi dodamo tisto pravo domače bučno olje....Mmmmm.....zraven seveda domač kruh! Da bi še angelčki jedli.... :) Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti