Toast

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

tema odprta - 9. jan 2006 9:54 | ogledi: 3.035 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Trenutno so pri nas hit št. 1 topli sendviči. Kar naprej kupujem toast. Za tople sendviče, biftek, pašteto, nutello, ... Pa vsak toast tudi ni dober.

Odločila sem se, da bom pekla toast doma, kar v modelu za potico (če ne bom dobila primernejšega modela). Kruhomata nimam. Zdaj pa stikam za recepti, pa ne vem, katerega naj uporabim. Naj uporabim vodo ali mleko? Prosim za primeren recept.

jankica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. jan 2006 10:14

Jankica, tudi kupljeni toasti so različni... masleni, mlečni, navadni, polnozrnati, s semeni.... Če hočeš belega, ti jaz svetujem, da testo narediš z mlekom in malo stopljenega masla - če hočeš, da bo že kruh v toastu bolj "žmohten". Drugače pa imam jaz za pečenje toast štruce globok podolgovat pekač (tak: http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3F). In oblika rata čisto taprava. Lp, tjas

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

9. jan 2006 11:25

Tjas, hvala za predlog, na silikonski pekač pa še pomislila nisem. Torej, ko bom šla na razprodaje, moram zaviti še k Merkurju. Testu bom pa res dodala še malo masla. Za začetek bom delala iz 1/2 kg moke. Ali bo v redu za 26 cm pekač? jankica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. jan 2006 11:28

Probaj, ampak mislim, da bo ta količina zadosti. Maslo pa stopi in malo ohladi, potem pa dodaj k moki in mleku. tjas

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

15. jan 2006 1:27

Ti pekači so razprodani Škoda. Zdaj vidim, da so jih umaknili tudi iz internetne prodaje. Sem potem kupila teflonskega, malo daljšega. jankica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. jan 2006 10:12

Tudi jaz delam toast tako da v tekočih sestavinah uporabim mleko in malo masla ,ostalo pa kot vsak kruh.Ker se običajno toast reže na tanke rezine, ti priporočam da pripraviš testo z emulzijo(o tem smo že nekajkrat govorili tu na forumu).Gre za to, da se poleg drugih dobrih lastnosti ,kruh tudi manj drobi.Če rabiš dodatno pojasnilo pa sporoči.LP Aki

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. jan 2006 1:08

Aki, tudi jaz sem na forumu "aparat za peko kruha" brala, da se kruh ne drobi, če ga zamesiš z jogurtom, kislim mlekom, kefirjem ali emulzijo. Kaj pa pri klasičnem načinu peke kruha? Kdaj (koliko prej) naj pripravim solno-kvasno emulzijo in v kakšnem razmerju? jankica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jan 2006 7:34

Reca je napisal/a:
Nekaj malega imam poskeniranega, za ostalo ni časa. Če pošlješ naslov, ti pošljem. Sicer kruh ni nobena umetnost. Namočiš kocko kvasa s soljo v 2 dcl vode in pustiš čez noč. V moko daš to emulzijo in dodaš še toliko vode, da je prava gostota. Na hitro, res na hitro zamesiš, vzhajač, pekač potreseš z ostro moko, na ostri moki oblikuješ 2 hlebčka, ki jih vzhajaš na pekaču. Spečeš v največ 35 minutah pri maksimalni temperaturi. Vse to je za cca 1 kg moke. lp Vesna Vesna Milek Recko
Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. jan 2006 11:08

Najlepša hvala vsem za nasvete. Celo življenje se učimo jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti