Preprost jedilnik

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 7. jan 2006 12:52 | ogledi: 2.776 | odgovori: 4

Prihodnjo soboto gostiva manjšo moško družbo v najini novi (stari) hiši preden se začne obnova in rabim kakšno fino idejo (teh je na tem forumu zelo veliko) za jedilnik. Moja specialnost je sicer kitajska kuhinja, vendar so tehnične omejitve. Rabila bi kaj takega, da bi lahko pripravila vnaprej doma ali da je priprava zelo preprosta in ne zahteva kakšnih posebnih pripomočkov. Zelo radi imajo ribje jedi in v mislih sem imela morsko solato, klapavice na buzaro in za sladico panna cotto. Edini pomislek je, da je to mogoče premalo. Imajo kar apetit.

p.s. moj dragi mi je podaril tisti znakec poleg imena.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jan 2006 13:16

Morsko solato lahko brez težav pripraviš prej, še boljša bo, če bo malo odstala. kaj pa če spečeš roastbeef? Tudi tega lahko postrežeš hladnega, narezanega na čisto tanke rezine, prelitega z malo soka od pečenja, lahko pa v vsako rezino zaviješ kos šparglja ali francosko solato in je jed že bolj izdatna. Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. jan 2006 13:20

Saj kakšno malenkost (klapavice na buzaro) lahko skuham tudi tam. Ni problema. Morski jedilnik sem imela v mislih zato, ker pripravim dobro buzaro, pa za novo leto sem prvič pripravilo morsko solato po mamamiinem receptu in bila je super. Pomislek je samo v tem, da sta za dobro ješče moške morska solata in buzara premalo. mimika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. jan 2006 14:46

Mimika, predlagam mrzlo polento, posuto s popečenimi gobicami in petršiljem. Skuhaj instant polento. Vlij v večji globok pomaščen ali pa moker pekač. Pusti, da se ohladi. Medtem popeci narezane gobice (kar se okusa tiče bi bilo idealno z jurčki) na maslu ali olju in ohladi. Mrzlo polento vsuj iz pekača in jo nareži na kocke 2x3 cm in cca za prst debele. Na velik pekač naložiš kocke polente (v več plasteh), po vrhu pa jih posuješ z gobicami, nasekljanim petršiljem. Če vam je všeč in imaš pri roki, lahko posuješ še z zelo grobo naribanim parmezanom ali zbrincem. Lp, tjas

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. jan 2006 15:23

Morda še slani rogljički, polnjeni s sirom ali s kombinacijo sira in pršuta, ki odlično pašejo k vsem vrstam pijače (vino, pivo), polnjeni s sirom bodo pa ustrezali tudi k ribji pojedini. Iz 1 kg (kot je navedeno v receptu) jih bo ravno prav. Jih postrežeš, dokler čakajo na kosilo in še potem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti