Težave s testomatom

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 6. jan 2006 0:27 | ogledi: 2.561 | odgovori: 8

Kako vam uspe, da s testomatom naredite lepe piškotke, ki sami "odstopijo" od strojčka? Meni sicer ratajo lepi, ampak moram vsak piškot posebej odtrgat od testomata, kar je zamudno, pa še oblika se pokvari.

Vsem, ki imate izkušnje z nesramnimi testomati, hvala za nasvete

lp,

maja

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

6. jan 2006 0:48

Testomat položi navpično na NEPOMAŠČEN pekač BREZ PEKI PAPIRJA, stisni ročico in dvigni testomat. Če ponovno pečeš na istem pekaču, ga prej pomij. Maščoba je tista, ki onemogoča sprijetje piškota na pekač. Poglej tudi malo po forumih na to temo, našla boš še druge koristne nasvete, ki so pomagali tudi meni. Kar pogumno, vaja dela mojstra! LP, Nelly Sporočilo je spremenil(a) Nelly dne 06. jan 2006 00:48:27

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

6. jan 2006 7:15

Jaz jih stiskam na desko, potem pa jih z nožem prelagam na pekač. Od testomata se pa ne ločijo včasih tudi zato, ker je testo premehko. Če se mi včasih to zgodi, potem dam testo za nekaj časa v hladilnik in potem gre zopet gladko. Je pa tudi odvisno od margarine. Ko delam z navadno zvezda margarino, takih problemov nimam. Enkrat pa sem uporabila smanto, pa se mi niso hoteli ločiti od testomata. Le veselo in lp! Palma

Natty  

član od: 31.12.2005

sporočila: 39

6. jan 2006 8:00

Tudi jaz delam piškote tako kot Nelly in nimam nikoli nobenih težav.Pekač ne sme biti namazan.Take težave sem tudi sama imela. Natty

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. jan 2006 8:18

Jaz pa težav s testomatom nimam več.20.12.2005 mi ga je mož vrgel v smeti.Pred leti so mi ti piškoti krasno uspevali,naredila sem jih še pa še,zdaj pa nisem mogla več iztisnit niti enega piškota,da bi bil komu podoben.Zamenjala sem margarino,pa pol margarine pa pol masla,pa pol ostre moke pa pol gladke,pa samo gladko moko,pa samo ostro....Vsakokrat sem bentila po kuhinji,da se je kar kadilo,na koncu sem naredila rogljičke in kake kroglice.Letos mu je bilo zadosti,pograbil je testomat in ga zabrisal v kanto. Zdaj v miru delam rogljičke,srčke in podobno.Taka je bila dogodivščina z mojim testomatom. jesen

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. jan 2006 8:48

Prav imaš jesen- na takšen način ti gre najmanj živcev v nič... sama imam še nov testomat, pa mi piškoti uspevajo samo, če ga dam na stopnjo 2 (imam 1 in 2 stopnjo- za manjše in večje piškote). Vendar tako nastanejo veliki piškoti, ki niso preveč lepi na pogled... kaj torej delam narobe? Lep dan vam želim

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jan 2006 10:22

Meni se zdi najpomembnejše poleg tega, da jih delaš na nepomaščen pekač to, da je testo hladno, pa mi ni važno, katera margarina se uporabi. LP

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

6. jan 2006 13:03

Ja, tudi jaz ga imam že cca.12 let. Služil mi je kot suženj, vedno lepi piškoti, še soseda si ga je sposojala. Delala sem vedno po receptu 70 dag mehke, 30 dag ostre moke, margarina, jajca in ostalo. Uporabljala sem v glavnem zvezda margarino, zdaj pa moka v enakem razmerju, margarina pa enkrat smanta, enkrat rama, enkrat zvezda. No, pa so enkrat trdi, enkrat mehki, to, da pa moram vsakič pomiti pladenj, me je pa naučilo, ko sem morala kar dvakrat pritisnit, pa še z roko pobrat iz testomata. V zadnji rundi, ko sem še kombinirala s čokolado v prahu sem nazadnje testo razvaljala in naredila piškote z modelčki. Pa so bili pisani in lepi, okusni in nisem se več matrala. Ja, nazadnje ga bo treba res vreči v smeti. Sem se spravila zdaj delat kar z mesoreznico. Manj živcev požre. Ampak tudi pri teh je važna maščoba. Ko sem jih delala iz svinjske masti, doma narejene prav za piškote, so bili enkratni, potem sem delala z rastlinsko mastjo in so bili še vedno v redu, margarine so pa res različne od od nje je odvisna kvaliteta piškota. To je moje mnenje in moje izkušnje. Lp Irena Sporočilo je spremenil(a) Irena19 dne 06. jan 2006 13:04:43

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

7. jan 2006 16:58

hvala punce, zlate ste! sem takoj danes poskusila znova in so uspeli! Pa delala sem jih kar direkt na pekač, ker so se mi pri prelaganju spet sfižili. Se ne primejo... jooj, kolk mam zdaj lepe piškotke! še enkrat hvala, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti