Pljučna pečenka v listnatem testu

bapi  

član od: 5.1.2006

sporočila: 3

tema odprta - 5. jan 2006 21:12 | ogledi: 17.549 | odgovori: 8

Ima kdo mogoče recept?

Se v naprej zahvaljujem za odgovor

bapi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jan 2006 9:49

Evo recepta za pljučno pečenko, je angleška izvedba, najbolj znana pod imenom file Wellington. Jaz sem jo pripravljala tako, kot pravi ta recept, pa tudi brez obloge med mesom in testom, pa sta bili obe varianti v redu. Recept je iz knjige o tradicionalni britanski kuhinji. Potrebujemo: -400 g listnatega testa -1,4 kg pljučne pečenke 15 g masla 30 ml olja 175 g gob, sesekljanih 1/2 manjše čebule 175 g jetrne paštete sok ene limone malo worcesterske omake sol in poper stepeno jajce Pečico segrejemo na 220 stopinj. Meso začinimo s poprom in ga prevežemo z vrvico (ni pa nujno, sama tega ne počnem). V kozico segrejemo maslo in ko je zelo vroče, opečemo meso z vseh strani. Predenemo ga na pekač in v pečici pečemo 20 minut. Ohladimo ga in odstranimo vrvico, če smo meso prevezali. Sok, ki je ostal od pečenja, damo v ponev, dodamo čebulo in gobe ter kuhljamo, dokler se ne zmehčajo. Ko se ohladi, vmešamo jetra, limonin sok in worcestersko omako. Razvaljamo testo približno pol cm debelo. Meso obložimo z maso iz gob in čebule in ga položimo na testo. Najprej zapognemo po daljših stranicah in robove dobro stisnemo, potem testo zapognemo še na krajših straneh in prav tako dobro stisnemo robove (lahko jih tudi navlažimo z malo vode). Testo damo na pekač tako, da je stran, kjer se stikata stranici testa, obrnjena navzdol. Premažemo s stepenim jajcem in pečemo 25 - 45 minut na 200 stopinjha. Čas pečenja je odvisen od tega, koliko prepečeno meso želimo, ali naj bo torej na sredi še malo krvavo, rožnato ali čisto prepečeno. Zraven se poda kakšna mlada zelenjava, zgolj kuhana in morda prelita z malo masla (korenje, cvetača, stročji fižol). Mamamia mamamia

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

6. jan 2006 10:34

Mamamia, torej če želimo prepečeno, pečemo 45 minut?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jan 2006 11:01

Točno tako. Če želiš, da bo res prepečeno, lahko meso malo dalj časa pečeš že v ponvi, preden ga zaviješ v oblogo in testo. Mi imamo raje rožnato varianto, a se mi tudi zgodi, da ga poštenoprepečem. En del družine je presrečen, drug del pa godrnja, ker se ne cedi krvav sok...Težko je vsem ustreči, kajne? Mamamia mamamia

bapi  

član od: 5.1.2006

sporočila: 3

7. jan 2006 9:17

VilmaS in mamamia hvala za odgovore. Danes bom poskusil in vam javim kako mi je uspelo. LP,

bapi  

član od: 5.1.2006

sporočila: 3

7. jan 2006 18:27

Uspelo; namesto gobic in jetrne paštete,sem uporabil maso sestavljeno iz čebule, gorčice, filetov inčunov, kislih kumaric, vse to namazal na meso, obložil s testom pekel v pečici 45 min in njam bilo je zelo okusno.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jan 2006 19:53

No, samo da je uspelo. mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jan 2006 14:47

Poskusila sem takole: meso, začinjeno s soljo in poprom sem popekla na olju z vseh strani. Meso sem zavila v rezine slanine in vse skupaj še v razvaljano listnato testo. Skorje je bilo za vse zainteresirane premalo. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti