Odvajanje kajenja s hipnozo

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 4. jan 2006 23:34 | ogledi: 14.300 | odgovori: 73

Odločam se o prenehanju kajenja. Slišala sem, da je hipnoza, ki jo opravlja nekdo v Poreču zelo uspešna. Prosim, da mi sporočite vaše izkušnje.

Lep pozdrav

atic

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. jan 2006 8:23

Jaz sem slišal, da je ful drago. Če verjameš v hipnozo ajd, da pa prenehaš kaditi, si mkoraš pošlihtati v glavi. Kadil sem dve škatli na dan, prve dni decembra pa sem se pač odločil, da ne bom kadil in za enkrat še nisem prižgal. Res je pa problem da sedaj nonstop nekaj meljem in se mi že pozna za eno luknjo na pasu. ta koda sedaj že razmišljam o ponovni diet 3md. Odloči se in vrzi načeto škatlo v predal, za vsak slučaj, če ne bo šlo in ne čakaj na jutri ali pa se tolaži s tem da te bo odvadil hipnotizer. Če ti rata en mesec, si izračunaj koliko je prihranka na račun cigaret in si za ta dener za nagrado nekaj kupi. Samo korajžno. LP Ažo-koh!

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

5. jan 2006 8:45

V našem manjšem kraju je prvi poskusil, z hipnozo v Poreču, en zelo velik strastni, verižni kadilec, vsi smo govorili, če bo on prenehal je zadeva 100%. In je prenehal, sedaj je verjetno že več kot leto. Plačal je 15.000 SIT. Sprožil je plaz, za njim je odšlo že veliko krajanov, sedaj razmišjlam in jih štejem na pamet, cca 15, kolikor jaz vem in jih poznam, nobeden ne kadi več, eni pravijo, npr. moja kolegica, da ni imela nobenih težav, želja..., za enega pa vem, da je moral vložiti še veliko energije, pri premagovanju želje po cigareti. tanja tominec

Ella  

član od: 25.6.2005

sporočila: 60

5. jan 2006 9:18

Tudi jaz poznam kar nekaj ljudi, ki je odšlo v Poreč in prenehalo kaditi....od tega je sedaj že eno leto! Rada bi omenila svojega očeta, ki je bil dokaj strastni kadilec in je prenehal - le v Poreč je šel. Da o sosedih in prijateljih sploh ne govorim. Prav užitek mi je sedaj sedeti v njihovi družbi, ker so sami nekadilci, v primerjavi s prej, ko smo sedeli v oblaku cigaretnega dima! Ja, pojdite v Poreč!!! Ella

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

5. jan 2006 9:58

Pozdravljeni! No pa da vam še jaz povem ,kako je to zgledalo v Poreču. Plačaš 55 evrov ali 400 kun(za nobenega še nikoli nisem slišala, da je kdaj plačal več). Pred možakarjevo hišo se zbere cca 70-100 ljudi za ea seanse. Vsi kadijo cigarete (z mano vred) kot da je to zadnje dejanje našega življenja. Vidiš lahko samo en velik oblak dima kamorkoli se ozreš. Nato sam možakar celi skupini predava kako je kajenje škodljivo in bla bla bla...Nekateri padajo od njegovih besed skoraj v nezavest kot da še nikoli niso slišali nič o zdravem življenju. Nato nas pokliče v sobo njegova asistentka po 20 ljudi v skupini (po vrsti kakor si se naročil). Ležiš na fotelju, ki je vreden več kot milijon tolarjev in možakar nas hipnotizira. Deset minut poslušaš njegov govor:cigareta je odvratna , cigarete su fuj fuj fuj, ti si sasvim smirena, ti ne trebaš cigaretu, cigareta je fuj fuj fuj. To poslušaš deset minut, možakar se sprehaja okoli in stopi do vsakega ter to konstantno ponavlja. ne veš kaj dela ker mižiš. Nimaš nobenega občutka, da si bil kaj hipnotiziran. Nato ga nagradiš s 55 evri. In to je to. Jaz sem šla skupaj s sodelavko, ki ni nehala kaditi, jaz pa sem, pa ne vem, če sem zaradi njega, ker sem bila že prej trdno prepričana, da ko bom stopila iz sobe ne bom več prižgala. Mogoče je bila le pika na i. Vse skupaj se mi je zdelo zelo za lase privlečeno, ampak verjetno bi šla še enkrat. Res ne vem.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2006 10:00

Jaz bi tudi rada nehala kaditi. Kaj mi lahko posredujete kaj več podatkov o tem gospodu? Da ne bi delali reklame, kar na mojo zasebno pošto. Hvala, lp Anamarija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. jan 2006 10:05

Ejeje, kolk so eni pripravljeni plačati za razne.... Zakaj se matram s kulinariko, toliko lažjih načinov je kako fajn živeti... Ejejej. Ravno ko sem končal svojo knjigo Zbogom cigareta, je Krka izdala obliže za odvajanje... Jasno potem ni nihče hotel knjige, kajti današnji svet je tak, da se nič ne trudi, če si predebel ti maščobo črpajo, če kadiš si daj obliž in boš nehal... Kot je nekdo napisal. To učinkuje zgolj na kratek čas, treba je urediti v glavi, se odločiti zakaj nehati. Moja knjiga recimo nudi le pomoč. Večino mora človek narediti sam. Pa brez zamere, ampak ko vidim take načine odvajanja, se mi kar tema naredi. Sicer ima pa vsak svoje mnenje. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2006 10:28

Pozdravljen Jernej! Oprosti, če sem te spravila v slabo voljo, ni bil to moj namen, da si pa ti izdal knjigo o tem, pa žal nisem vedela. Rada bi naročila to knjigo, kako naj pridem do nje? LP Anamarija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. jan 2006 10:41

Za vse, ki jih zanima, je tukaj naslov tega "čudodelca". Ga imam že kar nekaj časa shranjenega in še zbiram voljo za obisk. <http://www.geocities.com/darko_rausch/> LP

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

5. jan 2006 11:14

Hudo, ko bereš navodila kako priti tja, te kar mine kaditi, ker pač pri pokopališču je tako ali tako vsega konec. Ha-ha. Me kar matra, da bi tudi jaz nekaj pogruntala, kar bi pritegnilo množice z evri v rokah, če me ravno iz službe vržejo, ker tako vneto brskam po internetu. LP McNena

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

5. jan 2006 11:41

Ojla! Jaz sem si pa najprej podstrešje pošlihtala, potem pa čisto zastonj nehala kaditi in brez problemov in skomin danes praznujem štiri mesece brez cigarete. Potlej sem tudi jaz malo čudodelca, kajne? Vsem zainteresiranim obljubljam, da bodo nehali kaditi takoj, ko se bodo za to zares odločili. Pa še 50 % popusta priznam vsakemu, ki bo premagal sam sebe. Lep pozdravček & dober tek! harmonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti