Riževa moka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

29. maj 2007 14:55

Puding sem naredila pred zelo veliko leti tako, da sem nekaj žlic riževe moke vmešala v mrzlo mleko, dodala sladkor in potem vse skupaj zlila v vrelo mleko - tako kot ponavadi delamo navaden puding. Kozmeja

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. maj 2007 15:02

Riževa moka se baje uporablja tudi kot kopel. Uporabo mi je svetovala mati otroka z dokaj hudo obliko atopičnega dermatitisa. V kopel naj bi dali žličko ali dve riževe moke in koža naj bi bila bolj mehka, svilnata... Ji kar verjamem, čeprav me doma čaka še neodprta vrečka Biotopove riževe moke. Do sedaj sem za kopeli pri otrocih uporabljala le hrastovo lubje. Odgovor ni "kulinaričen", morda pa vseeno komu prav pride veverica

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

24. okt 2007 11:13

Včeraj sem - končno - kupila žitni mlin in da se tudi mlet riž, pa bi prosila za kakšne recepte iz riževe moke. Že v naprej hvala! tigris

rdečelaska  

član od: 15.3.2012

sporočila: 28

7. maj 2016 5:41

riževo moko lahko dodaš v vse vrste peciva kot posamezno, ampak bo biskvit bolj zbit ker ni vezave, če jo pa kombiniraš se pa sploh ne čuti vmes. Jst riževo moko meljem sama ker imam mlin in jo dodajam piškotom (pol navadne moke zamenjaš z riževo) , palačinkam (samo z riževo moko ali kombiniraš božanski okus), kruhu (pirin), narediš domač puding (3 jajca, 3 ž. sladkorja, 3 ž. riževe moke malo mleka in zmešaš in vliješ v mleko mešaš da se zgosti in postrežeš), v rolade,,, recepti so v bazi samo zamenjaš z to moko, je pa veliko bolj cenejše če moko doma zmelješ ali pa če jo v trgovini kupiš.lp

rdečelaska

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

7. maj 2016 8:37

No saj nočem biti nesramna ampak v skoraj devetih letih je pa Tigris verjetno riževo moko že porabila 

Vedno mi je dobesedno smešno ko vidim da nekdo odgovarja na več let stara vprašanja



patka

Sporočilo je spremenil(a) patka dne 07. 2016 08:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti