Marinada za piščanca

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 4. jan 2006 13:35 | ogledi: 79.138 | odgovori: 18

Ženske, povejte mi, kako naj sama pripravim marinado za piščanca. Rada bi naredila takšno, ki je zraven ptujskega pišćanca. Meni je blazno všeč. Je rdeča. Saj veste, o kateri marinadi govorim, ne?

Prosim za pomoč.

Hvala

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

4. jan 2006 13:51

Žlička soli, žlička vegete, žlička rdeče paprike, žlička medu, malo popra, 2-3 žlici balzamičnega kisa, žlička soja-sosa, malo nasekljanega peteršilja, malo nasekljane bazilike. Vse sestavine zmešaj v skodelici, vsak kos piščanca natri z marinado, zloži v posodo, prelij preostanek marinade, pokrij s pokrovom in daj v hladilnik. Najbolje je, če odstoji čez noč. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2006 13:53

Vem, ja, o kateri marinadi govoriš. Mislim celo, da so na hrbtni strani navedene osnovne sestavine. Sicer pa jaz piščanca mariniram v mešanici belega olja, gorčice, strtega česna, soli, popra, mlete rdeče paprike in kakšne že pripravljene začimbne mešanice za piščanca ali žar. Mislim, da so to tudi osnovne sestavine pri omaki ptujskega piščanca. Pozdrav, mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. jan 2006 14:20

Jaz pa pri marinadi prisegam na limonin sok. Veliko limoninega soka. Zraven majaron, gorčica, sladka paprika, drobnjak, petršilj, česen. Lahko tudi bazilika. Čez noč pustim, nato pa v pečico s tem. Maščobo odda kar sam. tjas

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

2. nov 2013 12:57

Živjo!

Bom nadaljevala kar v tej temi, da bodo marinade za piščanca na enem kupu 

Kako pripravite kakšno bolj pikantno marinado za piščanca na žaru ali pečenega piščanca? Pripravila bi bolj pikantne piščančje krače ali bedrca, pa kot dolgoletna nemesojedka nimam več občutka, kakšne začimbe dati v marinado k mesu, da bo okusno.

Hvala za nasvete, ideje, izkušnje....

motovilčica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. nov 2013 13:19

S čilijem ni prav nič narobe. Mogoče kakšna pasta s koriandrom in malo več soli. 

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. nov 2013 14:30

Uporabiš lahko tole:

http://www.kulinarika.net/recepti/12307/zar/marinirani-

ali  tole:

http://www.kulinarika.net/recepti/12449/zar/svinjska-ri

 

Še največkrat uporabim kar suhe začimbe in celega piščanca. 

http://www.kulinarika.net/recepti/12396/zar/odisavljen-

Če nimaš žara s pokrovom, pazi, da ne pečeš na prevelikem ognju, ker se bo paprika sicer preveč zažgala.  Čeprav, tak način priprave se imenuje "blackened". 

 

Ne glede na to, kako boš pripravila piščanca, najbolj važno je, da je pečen do ravno pravšnje temperature. :)

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. nov 2013 17:56

Če si za eksperimentiranje:

1 ali 2 šalotki, 1 mango, peteršiljev list, malo kopra, dober deci medu, dober deci olivnega olja, malo manj kot deci balzamičnega kisa (začni raje s še manj, po potem postopno dodajaj), čili (omaka ali pasta ali v prahu, kar in kolikor ti ustreza), sol. Fino sesekljaj.. Kak dober  green jalapeno bo tudi dober, če ne maraš čili omake. Super gre k raci, ampak tudi k vsakemu drugemu mesu, pa tudi brez mesa, kar tako, če kaj pomakaš noter (pa četudi samo prste).

Bistven je dober mango - če ne dobiš drugega kot kamen v mangovi koži, kakršne ponavadi prodajajo naše samopostrežne, raje ne poskušaj. Ampak če imaš srečo in dobiš pravega, takega, ki se ga da lepo stlačiti že z vilicami..... oh, sladki spomini, mi že tečejo sline.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. nov 2013 9:13

Ali tole:

sok limete, sesekljan čili (ali v prahu, kar imaš pri roki), malo kečapa, poper, kumin (ne kumina!), sol, sojina omaka, malo medu, olje, origano, malo tekile

mamamia

cveticamarjetica  

član od: 10.10.2013

sporočila: 21

4. nov 2013 14:33

 

Pozdravljeni vsi na kulinariki. Že precej let vas spremljam. Zdaj pa sem se včlanila. 

Tako pa delam jaz:

V  skodelico dam 3-4 velike žlice gorčice, približno 1 dcl oljčnega olja, sol, vegeto, mleto kumino, curry, origano, baziliko, lahko tudi drobno sesekljan česen. Zmešam, dam meso v vrečko in čez prelijem marinado in po zunanji strani meso premečkam. Uporabno čez nekaj ur, ali pa naslednji dan. Isto marinado uporabljam za piščanca in svinjino. Meso peče mož v pizapanu. Ponavadi vsi jedci prezadovoljni.

 

Lep pozdrav

cveticamarjetica

Sporočilo je spremenil(a) cveticamarjetica dne 04.nov 2013 14:42

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. nov 2013 14:51

Vsaka čast možu, da uspe piščanca (eno težjih opravil) speči v picapanu, jaz niti preprostih bucčk ne uspem.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti