Ajdova kaša

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 3. jan 2006 23:57 | ogledi: 28.021 | odgovori: 10

Kakšne jedi pripravljate iz nje?

Hvala

Teka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

4. jan 2006 8:14

stanka je napisal/a:
Pri nas doma imamo najraje tole: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3824
Pri nas imamo tudi radi tako, le da brez kisle smetane, ko pa kuhamo ajdovo kašo, pa ji obvezno doddamo žlico majarona, ki ji da poseben okus. Sem pa našla recept za polnjene- filane paprike z ajdovo kašo, nisem ga pa še preverila. Lp, marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 04. jan 2006 08:14:34

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. jan 2006 8:21

Za moj okus je super gobova juha z ajdovo kašo.Ni dolgo nazaj pa sem naredila juho iz buče hokaido in vkuhala ajdovo kašo.Recept že čaka v bazi. Vesna Leben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2006 9:29

Za prilogo delam ajdovo kašo podobno kot riž: najprej prepražim čebulo, potem dodam kašo in jo malo pražim, dodam strt česen, sol in poper (tudi žličko vegete ali jušno kocko, če to uporabljaš), potem zalijem z vodo in počasi dušim do konca. Na enak način pripravljam tudi kašo z zelenjavo: dodam grašek, na kocke narezano zeleno in rdečo papriko, nasekljan por, in potem dušim do konca. Tudi to uporabim kot prilogo, včasih pa to postrežem hladno, kot solato: v tem primeru še mlačni kaši dodam bučno olje, kis, malo balzamika in začimbe po okusu (tudi sesekljan peteršilj gre lepo zraven). Vem pa, da delajo tudi ajdovo kašo v sladki izvedbi - z dušenimi jabolki in mešanim suhim sadjem, pa z dodatkom saldkorja in cimeta, način priprave pa je kot sem opisala na začetku, z dušenjem. MAmamia mamamia

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

4. jan 2006 9:53

V eni od decemberskih revij Anja je bil objavljen tale recept,avtorica je gospa Tatjana Sodin Trunkl iz Slovenskih Konjic : 6 krompirjev 6 zvrhanih žlic ajdove kaše 1 lovorov list 6 zrnc celega popra 1 žlička soli 1 žlica ostre moke 1/2 lončka kisle smetane 2 stroka ali1 žlička česna v prahu 1 žlica začimbnega posipa(Vegete) Ajdovo kašo preberemo dobro speremo in čez noč namočimo v mrzli vodi.Krompir olupimo in narežemo na kocke.V malo osoljene vode kuhamo namočeno kašo in kocke krompirja,dodamo lovor ,strt česen poper in začimbni posip.Ko sta krompir in kaša kuhana ,v kisli smetani razmešamo moko in vmešamo v juho da se zgosti. gogi

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

4. jan 2006 11:15

Nam pa je ajdova kaša dobra takole: Čebulo pražim na pol olje, pol ocvirki, dodam oprano kašo, podušim, da postekleni, dodam česen v prahu, marajon in malo mletega pimenta, sol, zalijem z vodo (kot pri rižu, a ne preveč, ker imamo radi bolj na suho!) in na znižani temp.skuham; popram pa na koncu, da lepo zadiši. In, če se kuha še kislo zelje....! Lp, Karmen V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2006 11:28

Žal moram odmislit ocvirke, ampak to je danes ideja za moje kosilo. Hvala!!! Mamamia mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. jan 2006 12:20

Pri nas jo pa uporabljamo kot gostilo pri zelenjavnih juhah oz. če želimo, da je zelenjavna juha bolj krepka...zelenjavo, ki jo imam v hladilniku očistim, narežem na večje koščke, prepražim na sesekljani čebuli, zalijem z malo vode in dodam začimbe po okusu ter cca 3 žlice ajdove kaše. Skuham do mehkega ter na koncu pretlačim s tlačilko za pire krompir ali za pražen krompir, če želimo imeti večje koščke. To juho obožujeta tudi moja fanta (7 in 4 leta) in jo imamo zato kar dosti na jedilniku, poleg tega pa je zelo hitro pripravljena. katjushka

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

4. jan 2006 13:28

Tudi pri nas imamo najraje ajdovo kašo z gobami, s katerimi ne varčujem. Seveda je najboljša z jurčki, sicer pa jo pripravljam iz mešanih gojenih gob (šampinjoni, ostrigarji, šiitake). Tako pripravljena ajdova kaša je lahko glavna jed, lahko je priloga, jaz pa jo mnogokrat pripravim za predjed. ddarinka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. jan 2006 13:49

Mmmmm hvala punce vse se sliši dobro.Danes sem kupila ajdovo kašo,jutri pa z užitkom na delo. Lep dan Teka Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti