Kuhinjske krpe - problem

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. maj 2013 8:26

Barva perila je po mojem stvar ne-ločevanja perila pred pranjem, ni pa nikakršen kazalec umazanosti. Kljub temu pa tudi mene motijo zaprane kuhinjske krpe, da potem niti ne veš, ali je čista ali umazana.

Perila pa pri nas ponavadi ne kuhamo, ampak peremo na 65 stopinj, pa se lepo opere, kaj hujšega pa se pošprica z odstranjevalcem madežev.

Rok si ne brišem v isti servet s katerim brišem posodo. Jih je pa pri nas ponavadi v uporabi več naenkrat, zato sem napisala povprečno 2-3 dni.



JJ


 

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 31. 2013 08:29

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

31. maj 2013 9:19

Saj tudi jaz perem na 60 in je vse lepo belo. Zelo redko operem kaj na 90. Mogoče bi uporabljala kakšno vmesno temperaturo ampak žal moj pralni stroj nima te možnosti. Vse cunje lepo posortiram po barvah in po občutljivosti in ni nobenih problemov. Me je mama dobro naučila

Saj tudi nisem mislila, da so krpe v omari umazane, ampak zgledajo pa obupno.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. maj 2013 9:24

zelo umazane roke brisem v papirnate brisace, oprane (splaknjene) v mini brisacke oz. frotirne servete, za posodo imam klasicne servete, za brisanje po mizi in pultu krpe iz mikrovlaken,... skratka, kompliciram

"Stressed is desserts spelled backwards!"

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. maj 2013 9:27

Ja, na 60 stopinj, ne na 65, sem se zmotila. Tudi pri nas so med obvezno opremo papirnate brisače, ampak meni so iz blaga vedno bolj pri roki

 



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 31. 2013 09:27

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2013 10:11

Pri meni se pa ravno odtenku sivine vidi, katere so za brisanje rok, katere za brisanje posode... Čeprav sem si v zadnjem letu omislila več predpasnikov (no, so si jih drugi), vanje pa brižem roke med kuharijo, seveda tudi nesplaknjeno od hrane umazane. Seveda romajo predpasniki skoraj enako frekventno kot krpe v pralni stroj.

Loni Makaroni

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

31. maj 2013 11:00

Glede na material imam več vrst kuhinjskih krp: lanene, bombažne in frutiraste. Vse perem na 95 vedno brez mehčalca in vse likam. Za brisanje rok uporabljam brisačo. Redno uporabljam tudi predpasnik. Za kuhanje hrane npr. štruklji ali za precejanje npr. bezgov sok sem prirpavila posebne krpice iz bombaža. Predpasnik in brisača romata med umazano perilo po potrebi. Kuhinjske krpe pa pribljižno 1-2 na dan kadar kuham pravo kosilo.

Sem pa imela pred časom kar nekaj težav, če sem kruh zavila v krpo in je prevzel vonj po prašku. Sedaj ko imam večji boben in ne zmanjšujem količino vode pri prnju se to ne dogaja več.

Lepo se imejte

marjanaj

Atataska  

član od: 6.12.2009

sporočila: 31

26. avg 2021 11:05

Pozdravljeni.

 

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašala, če kdo ve, kje bi lahko kupila kuhinjsko krpo z natisnjenim kulinaričnim zemljevidom Slovenije.

V kampu jo je uporabljala ena gospa, a se žal ni spomnila, kje v centru Ljubljane jo je nedavno kupila... Bom res hvaležna za vsak namig.

 

Atataska

 

Atataska

tinkabinka71  

član od: 26.3.2015

sporočila: 13

26. avg 2021 13:02

Atataska, mislim, da jih prodajajo v ticu ali pa čisto nasproti magistrata v eni turistični trgovini.- kjer imajo spominke za turiste.

 

 

tinkabinka71

Atataska  

član od: 6.12.2009

sporočila: 31

26. avg 2021 16:45

tinkabinka71,

hvala za namig.

V ticu jih žal nimajo (so sporočili po e-pošti).

Ne vem, kdaj me bo pot zanesla v Ljubljano na oglede :)

No, če bo kdo dotično krpo fizično videl, naj prosim pusti tu gor odziv. 

Atataska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti