Kuhinjske krpe - problem

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. maj 2013 19:55

Nimam problema s krpami, imam pa eno vprašanje: kakšne roke si obrišete med kuhanjem v krpo? Oprane, umazane?

 

Jaz roke vedno sproti umivam, v krpo obrišem čiste. Smo bili zadnjič pri prijatelju, povabljeni na večerjo, vendar še ni bila dokončana, in sem imela priliko zaznati, da si v krpo obriše umazane roke. Tako ali tako, se kao krpa opere. Tudi na 24 kitchen sem opazila pri nekaterih kuharjih, da si brišejo umazane roke.

Sunny09

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. maj 2013 19:58

Kakor kdaj. Če so zelo umazane, recimo od zemlje ali če prijemljem surovo meso, si seveda roke prej oprem. Prav vsakič pa seveda ne, saj tudi rokam ravno ne koristi, če jih kar naprej umivaš. Krpe pa potem prekuham, ja.

Sonja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

30. maj 2013 20:00

Jah, čistih sigurno ne dam prat.

Suzi

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

30. maj 2013 20:26

Mi se brišemo v krpo ko operemo roke umazane roke pa v brisačke,potem ko končam z tistim delom si roke umijemo.

llilika

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

30. maj 2013 23:57

Sem enakega mnenja, opazanja...., kot Sunny09, vendar nikoli nisem upala izpostaviti le tega, delam pa enako kot Sunny,roke perem vsako malenkost, nestetokrat na dan, perem cisto perilo in tudi brisem se vedno karkoli ze s cistim, umitim delom rok,....

jaša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. maj 2013 0:51

Mi imamo že od vekom vekov pri umivalniku v kuhinji  flaško na pumpico, napolnjeno z milom in si vsi kar naprej peremo roke. Niti pod razno si ne bi rok samo obrisala v krpo. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 31. 2013 04:54

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. maj 2013 6:39

Če delam kaj izven kuhinje, si v vsakem primeru umijem roke v kopalnici, med kuhanjem pa v kuhinji in ja, včasih si jih samo obrišem v krpo, saj vsaka gospodinja ve, da so med kuho roke že tako ali tako stalno pod vodo. Vedno pa jih umijem pred začetkom kuhanje ter če prijemam kakšno zelenjavo, ki je od prsti ali surovo meso.

Primer: na štedilniku imam recimo meso ali omako, medtem pa lupim kuhan krompir. Opazim, da je meso treba obrniti oz. omako premešati - ali si roke na hitro oplaknem z vodo in zgrabim kuhalnico ali pa si jih le obrišem. Tako je med kuhanjem, ko imaš že tako ali tako čiste roke.

Drugače imamo pa tudi mi, tako kot Vanja, v kuhinji milo in brisačko za roke.

Jaz tako zelo uživam v kuhanju, da bi me presneto motilo, če bi si morala za vsakič, ko primem nekaj drugega, z milom umivati roke - preveč zamudno in preveč omejujoče.

Krpe pa peremo redno (povprečno  je ena v uporabi 2-3 dni) in ne-niso čiste. V čem bi bil potem smisel?



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 31. 2013 06:40

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. maj 2013 6:53

Se podpišem pod JanisJoplin!

LP

cervus

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

31. maj 2013 7:43

... in potem se tista svinjarija od hrane paca in razkraja v kuhinjskih krpah, mi pa si veselo brišemo roke notri še nekaj dni. Sem prepričana, da takega početja ni malo. Začnem lahko že pri moji tašči, ki ima na pultu vedno ogabne cunje. Da o gobici za posodo pomivat ne govorimo Zanimivo je to, da krp ne zna niti pošteno oprat, ker tiste zložene v omari ne izgledajo kaj dosti bolje.

Se opravičujem, ker opravljam, ampak me take stvari ful zmotijo. In sem tudi presenečena, da je kar nekaj ljudi, ki ne znajo prati perila. Namesto belo je vse sivo in nikakvo. Tudi pri moji prijateljici ne samo pri tašči.

Jaz si rok v kuhinji ne umivam z milom, si jih pa sproti splakujem z vodo in brišem v krpe. No če je kaj ful mastnega, uporabim eno kapljico detergenta za posodo.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. maj 2013 8:21

Doslej nisem razmišljala, kaj počnem glede brisanja v kuhinjske krpe. Umivam si roke, definitivno. Kapljico detergenta za posodo si kanem, če je to potrebno ( maščoba, meso...), sicer jih le oplaknem. In res je tudi, da so moje roke oz. koža precej zdelane. Krpa oz. servieta  roma v pranje vsak dan,  ob večji kuhi uporabim celo več krp. Saj ne brišem samo roke, tudi kakšno posodo, ki jo sproti umijem itd.

Ja, krpe redno prekuhavam (ne prenesem sivih), gobice oz. gobaste krpe pa dam preprosto v pomivalca, dokler niso za odpad.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti