Kuhinjske krpe - problem

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. feb 2006 19:35

Za bombažno blago z vafel vezavo sicer ne vem, sem pa v petek v Tušu v Kamniku kupila kuhinjske krpe z vafel vezavo in so odlične! LP cervus

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

9. feb 2006 12:25

Elaphus, hvala za informacijo. Še naprej upam, da bom kje našla tudi metrsko blago - bombaž z vafel vezavo. Kaj pa kje v tujini blizu meje? Danca

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

9. feb 2006 12:45

Danca,sicer ne vem iz katerega konca Slovenije si,ampak lahko poskusiš tukaj:polonca,Stritarjeva 3,Ajdovščina,tel:05 366 16 58. Bernarda

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. feb 2006 18:27

Hojla! S krpami je res lahko križ; enim pomaga eno, drugim drugo. Se pa vsakič, ko naletim na tako, ki je vpojna, odpravim na diskontni nakup. Moja izkušnja je takšna, da je najbolje kuhinjske krpe prati na čimvišji temperaturi brez mehčalca, prav tako, kakor tiste, v katerih kuhamo štruklje (odkar se mi je zgodilo, da so imeli okus po alpskih cvetlicah! Štruklji, namreč). In večkrat, kot so oprane, bolj vpojne so. Z likanjem pa nisem opazila kakšnih sprememb. Vpojne krpe so uporabne tudi kako drugače. Sama, naprimer, v vlažne zavijam kipe, dokler je glina še sveža in, bognedaj, da bi voda odtekla iz njih! Spomnim se, da smo v "študentu", ko smo znale sešiti kakšno obleko kar iz bombažne rjuhe (tovarišice...), ostanke porabile za odlične kuhinjske krpe. Blazno vpojne. Blazno stare. Imam pa tudi vprašanje: Zakaj, kljub uporabi mehčalca, moje brisače niso mehke? Pa ne šparam... Hvala za odgovor, pa lep pozdrav! Vrana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

16. feb 2006 19:44

Ne uporabljam mehčalca, vse sušim v sušilcu, pa pride vem mehko kot puh. Rešitev torej - sušilec. LP

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

16. feb 2006 19:59

Danca, sicer ne vem, če imajo tako blago v Bali v Ljubljani, ampak to bi bila še najbolj verjetna lokacija v celi LJ. Bala ja zraven Name. Če boš zašla tja in našla blago, lahko sporočiš naprej... tudi mene "firbec" če se da kupit na metre. ladybug

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

16. feb 2006 20:26

O, hvala za namig, Ladybug, nikoli ne zavijem v Bala trgovino, bom pa čimprej in sporočim. Pred leti so imeli vafel blago v Preboldu (trgovina ob tovarni nogavic), pa kaj, ko je vse propadlo. Poklicala sem ze v trgovino Polonca v Ajdovščini, kot je svetovala Elaphus. Mogoče dobijo tako blago čez en mesec, baje ga včasih res imajo, ker ga kupujejo tudi za poletne obleke. Bomo videli. Če mi ga uspe kje dobiti, se bom prav potrudila z izdelavo unikatnih kuhinjskih krp, pa še česa ... Danca

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

17. feb 2006 12:46

Hura! Nisem zdržala in sem že šla pogledat v trgovino Bala pri ljubljanski Nami, kjer res imajo vafel bombažno blago v beli in krem barvi. Zdi se mi malo tanjše, kot sem pričakovala, bom videla, koliko se bo po pranju zgostilo. Cena za meter 140 cm širine je 1.665 SIT. Danca

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

19. feb 2006 16:37

Blago je oprano in je točno takšno, kot sem pričakovala, mehko in zelo vpojno. Oprala sem ga brez mehčalca in posušila na zraku. Za kuhinjske krpe idealno, če imate možnost šivanja. Danca

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. dec 2011 12:42

Bom vprašala kar tukaj:

Zanima me,kje bi se kupilo te krpe?Da v  trgovini,to vem tudi sama...

 

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti