Kuhinjske krpe - problem

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. jan 2006 21:12

ja ljudje božji kam pa daste malo bolj izrabljeno posteljno perilo?( prevleke za povštre in kovtre ter rjuhe) pa se ja nič ne znajdete pa to so najboljše krpe kar jih svet pozna! in seveda plenice kot pravi pia4..............v akcijo pa še izgovor imaš dober da prideš do nove posteljnine.

pixna  

član od: 28.12.2005

sporočila: 10

21. jan 2006 21:55

Ahoj! Doma uporabljamo krpe ki imajo vafel vezavo (tako kockasto) in res super vpijajo. Je pa res odvisno iz cesa so krpe. Naj bi bile iz bombaza, vendar tiste ki so potiskane imajo vecinoma tudi neke vrste zascitni sloj da se barva gor ohrani. Ce krpe nocejo vpijat pomaga da operete krpe pri visoki temperaturi. Bombaz je zelo obstojen za visoke temperature, tako da ni strahu da bi se krpam kej hudega zgodilo. lp, pixna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jan 2006 17:36

Kar se tiče kuhinjskih krp, sem prava zoprnica. Ko jih zložim po tipih, potem skušam jemati ven tako,da bis e enakomerno obrabile. No, včasih dobijo prednost najblolj vpojne.Lanene, ki sem jih imela pred leti, so bile na zečetku trde, potem pa so popustile.ŠKoda, da ni več metraže. Zagotovo je res: večina krp se s pogostnostjo pranja zmehča. Bolj ko je krpa gladka, slabše vpija. Recimo, damstni ostanki poselteljine, ki je odslužila, so samo za prah brisat, mokre so pa zanič. Tudi debelost tkanine ima svoj vpliv. Sicer pa sem zadovoljnja skoraj z vsemi, od praškov so šle že v pokoj, največ jih je iz blinjega Prebolda. Zadovoljna sem tudii z vafel tkanino. Za pomivanje elementov ipd. -pa so več kot odlične tetra plenica. Imajo jih v DM, pa niso preveč drage. frina

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

22. jan 2006 21:36

Moram povedati, da sem vse krpe, tudi čiste, oprala na 90 stopinj, samo prašek, nič mehčalca in sem zadovoljna. Dosti bolje vpijajo, tudi tiste, ki so prej po brisanju puščale samo vlažno sled na posodi. Tako da, stran z mehčalcem, pa tudi likam jih ne in krpe so -v primerjavi s prej- super uporabne! Pozdrav, Maji

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

22. jan 2006 23:10

Tudi jaz uporabljam Svilanitove zmečkanke s katerimi sem zelo zadovoljna. Kupila sem jih v Mercatorjevi trgovini. Pred nekaj dnevi sem v Hoferju kupila podobne a žal pri pranju pobarvala cel pralni stroj perila. Si lahko mislite, kako sem se jezila. Lep pozdrav IČA

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

23. jan 2006 0:03

Ravnokar sem ugotovila, da proizvajalec krp (bela podlaga, oranžne vodoravne in navpične črte) priporoča 60 stopinj pri pranju, sama pa sem glede na barvitost (največ bela) perilo oprala na 90 stopinjah. Če bo katera od vas kupila iste naj mi sporoči, kako se perejo. Lepo pozdravljeni. IČA

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

27. jan 2006 11:48

Galja kakšno blago pa kupiš pri Fortuni ? 100 % bombaž ali imajo blago posebej za kuhinjske krpe? LP Klaudija balu

pixna  

član od: 28.12.2005

sporočila: 10

27. jan 2006 12:36

Balu: 100% bombaz najbolj vpija. in pa najboljs je platno, panama ali pa vafel vezava. najboljs bos pa vidla po obcutku, če je blago mehko in pa iz bombaza, takrat ne mores zgresit. :) Lp, pixna

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

27. jan 2006 14:03

Točno to iščem, kar je omenila pixna: bombaž z vafel vezavo. To blago je odlično ne le za kuhinjske krpe, tudi za brisače, za rjuho za savno, mehko iz zelo vpojno. Če kdo ve, kje se tako blago dobi, bo izpolnjena moja dolgoletna želja. Danca

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

7. feb 2006 12:45

Še enkrat sprašujem, če kdo ve, kje se dobi bombažno blago z vafel vezavo. Po možnosti kje v Lj. Hvala že vnaprej za informacijo. Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti