Kuhinjske krpe - problem

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2006 10:36

Tjas, kaže da imava različne krpe. Moje so take modro-bele kockaste, tkanje je ravno, nič rebrasto. Res ne vpijejo niti kaplje, ko sem s to krpo brisala recimo lonec iz rostfraja se je poznlaa tista zoprna sled od kapljic,tako da sem morala vzet drugo krpo. Zdaj te modro bele uporabljam za pogrinjek, ko otroci jejo v dnevni sobi pri stekleni klubski mizi... Če se le da, krpe kupujem "na otip", ne pa več zapakiranih, ki jih prej ne me morem prijeti z roko. Mamamia mamamia

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. jan 2006 11:02

Sešijem si jih sama! Se čudno sliši? Ja, saj, tiste, lepe na pogled, imam takrat, ko imam obiske in če želim z njimi samo kaj pokrit ali.... v glavnem, kupim blago pri Fortuni (mamamia, ti boš vedela,kje je to), potem pa jih zarobim in to je to. Brišejo in vpijajo kot šus. Nekaj sem ji naredila tudi iz starih brisač in pa iz ene posteljnine, mečkanke, ki tudi super vpija, te pa uporabljam za čiščenje, potem mi včasih tudi ni žal, ko jo kar zabrišem v kanto, saj si jih sproti sešijem, ko jih že zmanjkuje, imam pa jih ziher čez 100 kom. Ta lepe (in nevpojne) pa ...... samo za lep pogled! LP! Galja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jan 2006 13:25

Dejansko od novejših krp najbolje vpijajo tiste ki so t.i. vafel tkane, torej rebraste. Večinoma bentim, ko ob kaki priložnosti dobim za darilo kakšno lepo potiskano (božično, velikonočno) kuhinjsko krpo, ki jo moram najprej "uničiti" preden lahko z njo pobrišem posodo. Tako jih imam nekaj "za ta bolš" če je treba kaj samo na pultu pokriti in se vidi, za brisanje pa imam svoje ljube plenice od ta mlajše hčere. Povijali smo jo (pred 6 leti) sicer v pamperske, ampak v paketu za dojenčka sta se znašla tudi dva paketa tetra plenic, ki smo jih tedaj uporabljali za brisanje vseh mogočih dojenčkastih nesreč, ko so odslužile svoje, pa so se preselile v predal za kuhinjske krpe. Kar se vpojnosti tiče so zakon, likam jih zato, da grejo lažje v predal, pa načelno tudi ne bi bilo treba. Drugače pa, preizkušeno, drži tudi teza o ne dodajanju mehčalca, enako velja za brisače. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. jan 2006 14:34

Kaj naj povem... Ko sem zagledala naslov teme, sem se kar malo nasmehnila. Namreč, jaz imam fetiš na kuhinjske krpe. Ko v trgovini zagledam kuhinjsko krpo (če take še nimam) jo obvezno vzamem. Tudi zelo rada podarjam kuhinjske krpe. Doma pa mož pravi, da se prav boji, katero bo vzel. Ne lažem vam, imam jih preko 250 komadov. Ha-ha... v mladih letih sem zbirala papirnate servijete..., sedaj pa kuhinjske krpe. Letos na morju sem jih tudi kupila, pa potem v Ikeji... Rada imam velike, majhne, različne kvalitete, barve, bombažne, lanene... Doma sem jih naučila, da se s krpo briše samo posoda, če je potrebno, ne pa vsa packarija... za to je vileda. Dekleta, ne se smejat... Pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2006 17:19

Ja, kar fina tema. Jaz prisegam na tiste iz Prebolda (škoda, ker jih ni več), v tovarniški trgovini so jih prodajali na kile za kar ugodno ceno. Nove ne vpijajo verjetno zaradi tega, ker so apretirane, se pravi, obdelane proti mečkanju (da lepše zgledajo, ko so nove). Saj imajo nove tudi nek poseben vonj, se vam ne zdi? Ko so pa 2-3x oprane, pa zelo lepo vpijajo, ni kaj! LP cervus

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

4. jan 2006 17:26

Meni gre grozno na živce, ko si kupim kakšno brisačo, pa ne briše. Sem si kupila eno Svilanitovo pred časom in je ne morem uporabljati, ker je prav grozno, da si še vedno čisto moker, ko se obrišeš. Sonja

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

4. jan 2006 17:28

Hecna stvar tale fetiš na krpe... jaz osebno uporabljam krpe za vse - brisanje mize, pultov, posode, rok, prahu; vse to z istimi krpami, tako da je poraba približno 3 krpe na dan, potem pa v pranje, netako kot vileda, ki se neoprana valja po kuhinji tudi 14 dni in več. Seveda to niso kaki kupljeni serveti. Mami jih je naredila iz velikih odpadnih kosov blaga, ki so izgledali prav neugledno, ko pa jih je oprala so se za 100% skrčili in postali nepogrešljiv del kuhinjske opreme :). Ta kupljeni serveti pa ne vpijajo in so tudi pri nas samo za okras. Za večja in bolj umazana dela, pa tudi za okna pa ni boljšega kot stare bombažne majice, pižame in rjuhe - zelo sprano, zelo vpojno in ne pušča več muckov! ladybug

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. jan 2006 17:38

Dragička,zdaj pa poznam dve zbirateljici kuhinskih krp.To "bolezen" ima tudi moja mami.Kot kaže ta bolezen ni nalezljiva,ker jo jaz nimam. Galja,dobra ideja.Bom šla malo pofirbcat in povprašat za blago na metre,da preluftam moj šivalni stroj. Vesna Leben

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. jan 2006 17:43

Še mene je zasrbelo, zato prihajam na dan z besedo. Pravijo, da pridelujejo v Egiptu najboljši bombaž na svetu. Res je tako. Vendar vam moram priznati, da izdelke iz njega mnogokrat kupim boljše kvalitete v Evropi. Človek bi si mislil, da so tu bommbažni izdelki najboljši, se motite. Pri bombažu je važno, kako je predelan. Za to so ustvarjeni italijani. Kako je s kuhinjskimi krpami tu? Pred dvema letoma sem našla super krpe, ki vpijajo vodo. Zdaj jih ne najdem več. Kaj čem! Takrat sem jih kupila za prijatelje in zase, vendar zdaj vidim, kako so odlične. Zdaj jih nikjer po trgovinah ne najdem več enakih. Tu velja pravilo, kupi ko vidiš, drugič jih ne bo več. Opazila sem, da so krpe malo debelejše, vpijajo vlago - super!

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

4. jan 2006 21:50

Iz mojih izkušenj so bile najboljše krpe otroške plenice, tiste iz blaga. Pred kratkim sem "ponucala" ta zadnjo pleničko od mojih otrok.Glede na to da sta že najstnika, so mi pleničke- krpe kar dolgo vzdržele. pia4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti