Praženje čebule

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 2. jan 2006 11:52 | ogledi: 3.095 | odgovori: 2

Morda se bom komu zdela neuka, vendar bi res rada vedela, kako jo popražite. Namreč za čabato. V soboto sem prvič delala čabato, in sicer olivno, pistacijevo in čebulno. Načeloma sem proti vnaprej pripravljeni kupljeni hrani (zaradi dodatkov in konzervansov) in zato sem čebulo sama popražila. Problem je v tem, da ni bila hrustljava, pač pa mehka. Taka kot je, ko jo pražiš za golaž. Čabata je bila sicer zelo okusna, vseeno pa mislim, da bi bilo bolje, ko bi bila čebula hrustljava.

mark2  

član od: 12.1.2005

sporočila: 1

2. jan 2006 14:16

Pozdravljena Čebulo ne smeš prepražit ampak jo moraš ocvreti. Najlažje to narediš tako da segreješ v posodici olje in nato vstaviš mrežico-cedilo v katerem je sesekljana čebula. Po crvtju čebulo streseš na papir zato da se olje odteče. Čebulo nato še soliš. mark2

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

2. jan 2006 17:12

Mislim, da za kruh ravno ne rabiš hrustljave čebule, ali pač? Jo je pa treba pražiti naveč olja, kot je omenil že mark2. Hitreje ti bo šlo, če boš čebulo prej malo osolila, jo popivnala s kuhinjsko brisačo in potem vrgla v olje. Na podoben način jaz cvrem čebulne obročke (testo kot npr za dunajske ali pariške zrezke). juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti