Božansko novoletno pecivo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jan 2006 21:06

Če bi Katjuška bolj natančno povedala, za kakšno testo gre, listnato ali kakšno drugo, bi hitro razrešili dilemo, ali gre za pito Madžarko ali za mille folie oziroma italijanske kremšnite. Mislim, da je recept za Madžarko v bazi, če se motim, sem ga videla na kakšnem drugem forumu. Imam ga pa tudi sama, čeprav je že nekaj časa, da sem jo pripravljala - je res izredno sočno in okusno pecivo....Mamamia mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jan 2006 21:54

Dekleta, najlepša hvala za vse ideje...kolikor sem pregledala vse recepte se mi zdi, da bo to pecivo še najbolj podobno receptu za mille foglie. Madžarica ni bila, ker sem jo že nekajkrat pekla, poleg tega pa sem jo jaz namazala s čokoladno kremo. Testo pri pecivu, ki ga iščem, ni bilo iz listnatega testa, saj je bilo višje. Sicer pa bom v kratkem preizkusila recept in vam sporočim, če je bilo res to pecivo, ki smo ga jedli na novoletni zabavi. Lp, Katjuška.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2006 9:11

Zdaj mi je kapnilo: morda je bilo testo med kremo listnato-kvašeno testo, kot za kroasone na primer? Je bolj kompaktno in polno kot samo listnato. Katjushka, bi bilo to lahko to? Mamamia mamamia

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. jan 2006 13:18

Moj recept za Madjarico vsebuje v kremi še kakav oz čokolado, recept, ki je opisan zgoraj pa poznam pod imenom Bela pita. lp, Irena

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. jan 2006 17:18

Mamamia...tudi možno, da je bilo listnato-kvašeno testo, ker ga odkrito rečeno še nikoli nisem delala...kako pa le-ta naredi? Mi zaupaš recept? Drugače pa je bilo pri iskanem receptu testo nekakšna mešanica med listnatim in biskvitnim testom...bilo je tanko z manjšimi luknjicami kot pri klasičnem biskvitu in se je kar topilo, ko si ugriznil vanj. V glavnem, še malo pa bomo iz tega naredili celo znanost...Lp, Katjuška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2006 18:09

Potem se mi pa res zdi, da bila lahko plasti iz kvašenega listnatga testa. To je testo, iz katerega so narejeni na primer croissanti. Ti pošljem recept, ni problema, samo moram pogledat v rokovnik, na pamet ga res ne vem. Sem ga delala enkrat samkrat in nikdar več - preveč dela zame, ne glede na to, da je bil rezultat fantastičen. Znanost gor ali dl, samo da najdemo pravi stvar. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. jan 2006 19:03

Katjuška, že pripravljeno kvašeno listnato testo lahko kupiš v vseh večjih trgoivinah. Dobiš ga v hladilnikih, tam kjer ostala sveža testa. Je uvoženo (iz Avstrije ali Nemčije), v rumenih podolgovatih rolicah. Gor piše prav, da je za rogljičke. Lp, tjas

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

3. jan 2006 20:36

Recept za hitre croissne: 40 g svežega kvasa 1 žlička sladkorja 500 ml mleka 1 jajce 1 rumenjak 3 žlice olja 1 margarino (250g) 1 žlička soli 800 g moke za kvašeno testo Za premaz: 1 jajce 1. Kvas premešaj z žličko sladkorja, žličko moke in malo mleka in pusti na toplem da vzhaja. 2. V moko dodaj olje, jajce, rumenjak, sol ter zamešaj, nakar dodaš vzhajan kvas. Za tem dodaš toplo mleko, in zamesiš gladko testo, ki ga daš na toplo mesto da vzhaja. 3. Ko testo podvoji količino, ga razvaljaš na približno 1 cm debeline. Po površini testa naribaš margarino, nato pa vse skupaj zaviješ v rolado. Razdeliš na 5 delov in pustiš vzhajati cca. 30 minut na toplem mestu. 4. Razvaljaš vsako rolado v krog, izrežeš trikotnike in jih zviješ v obliki croissana. 5. Od ene rolade lahko dobiš 8 croissanov. 6. Premažemo jih z razžvrkljanim jajcem in pečemo v segreti pečici na cca. 200 stopinj približno 15 minut. 7. Croissane polniš po želji: sladek ali slan nadev. V kolikor boš pekla samo plošče, pazi na čas pečenja! Soncika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2006 9:50

Ja, ampak to je običajno kvašeno testo za rogljiče, ne pa listnato kvašeno testo, iz katerega so origialni croissanti. Kot je povedala Tjas, se dobi že gotovo, če ga pripravljhaš sam, pa je potrebno najprej zamesiti kvašeno testo, potem še listnato, in ko se listnato prvič razvalja se na to plošo položi kvašeno, prekrije z drugo polovco listantega, razvalja, zloži na poseben način, pa v hladilnik z njim. Potem se postopek valjanja ponovi še dva ali tri krat in šele potem se razvalja v želeno obliko in peče. Večkrat ko testo zlagami in valjamo, bolj se bo med peko listalo. Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. jan 2006 10:30

za to kombinacijo pa še nisem slišala! Kvašeno listnato testo se naredi enako kot navadno listnato, le da je osnova pač kvašeno testo. Testo se najprej enkrat vzhaja, potem razvalja, na to se da pravokotnik iz masla in malo moke, potem se pa zlaga (res čim večkrat). Dela je precej, zato se splača narediti večjo količino in del zamrzniti. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti