Testo za lazanje

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

27. jan 2007 8:39

Moje izkušnje. Enkrat sem pa res delala sama testo za lazanje. Recet kot za široke rezance. Plošče v krop, samo da sem jih potem zlagala na narobe obrnjen pekač, da se mi niso prijele za prtič. Ko so se ohladile pa sem jih zlagala v pekač za laznjo in čez bešamel, nadev, sir in plošča, bešamel, nadev sir. Na zadnjo plast plošč pa bešamel in sir... Ker pa je še kar nekaj dela s tem, od takrat naprej kupujem tiste plošče, ki jih ni treba kuhati... Olja pa pri kuhanju testenin ne dajem noter, ker nima ravno smisla. Je pa res, da ga malo dodam kuhanim, ko jih odcedim in potresem, tako se ne sprimejo.. Drugače pa namesto plošč lahko uporabljaš res skoraj karkoli (rezanci široki, ozki, palačinke, riž) vendar pa to po moje ni več prava lazanja ampak narastek. LP juhica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. jan 2007 8:57

Doma narejene plošče se ne sprijemajo, vsaj meni ne. Kuham jih 2x, po 10 naenkrat, delam res veliko lazanjo in tudi plošče so večje kot kupljene. Moj sistem kuhanja je tak, da kuhane stresem v korito z mrzlo vodo in takoj prenesem v odcejalnik, kjer počakajo nadaljno uporabo. enkrat poizkusite doma narejeno testo, sploh ni primerjave. Recept je tak, kot je napisala Veri, enak za vse domače testenine. LP

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2007 13:05

Jaz za lazanjo vedno naredim sveže testene plošče po klasičnem receptu za testenine in jih pred uporabo prav nič ne kuham. Se fantastično zmehčajo med peko. Okus je zame neprimerljiv, zelo dobre pa so tudi sveže plošče, ki jih imajo v Eurospinu. Domače pa so pravzaprav narejene hitreje kot packanje s kupljenimi. fresh

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2007 13:10

Lijana in fresh imata prav: domače testenine se nikakor ne morejo primerjat s kupljenimi - oz. bolje rečeno obratno:) Skratka domače so boljše in jaz jih naredim hitreje kot pa najdem plošče na polici:) Ne, resno, testo za testnine imam narejeno, zvaljano in razrezano precej prej kot zavre krop (če ne uporabim vodogrelca). Veri

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. jan 2007 13:27

Meni osebno je zelo velika razlika, domače testenine ali kupljene za lasagnjo, jaz si naredim testo sama, ga vseno malce pokuham v osoljeni vodi in zlagam direkt v pekač, izmenično dodajam pol tekoč bešamel, boloneze omako in na bešamel še parmezan, zaključim z ostanki te robe, lasagnjo pečem v pekaču kot za višja peciva, na 170 c, v hladno pečico 50 minut, za novo leto, smo jo pohopsal tik tak, je bila sočna, fantastična, poezija......je pa tako, da če se spraviš narediti lasagnjo doma, meni gre zelo hitro in ni kakšen baubau, tudi s palačinkami namesto rezančnega testa je mljask, mljask ali pa namesto mesne omake zelenjava.......

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

27. jan 2007 21:37

Kot že napisano na 1 jajce gre 100 g ostre moke in žlica olivnega olja. Razvaljaš, razrežeš medtem zavreš osoljeno vodo - olje ni potrebno, ker je že v testu. Kuham jih le toliko, da priplavajo na vrh oz. spremenijo barvo iz rumene v bolj belo. Iz kropa jih prelagam v večjo posodo z mrzlo vodo, kjer jih pustim dokler ne zložim lazanje - imela sem jih v vodi že tudi pol ure pa jim nič ni bilo. Nikoli se ne zlepijo in so dosti boljše od kupljenih. božena

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

29. jan 2007 9:30

No, dekleta, jaz pa spadam med tiste, ki se jim zdi lazanja iz Barillinih listov brez kuhanja zelo dobra. Verjamem, da je tista iz doma narejenih testenin boljša, a zame ne toliko, kolikor je več dela. Sočna omaka, tekoč bešamel, pa še malo mocarele in parmezana = lazanja, ki izgine, kot bi se zabliskalo! teta torta

neznan uporabnik

29. jan 2007 11:30

Zamesim testo kot za rezance. Zvaljam na strojčku - na na najbolj tanko možnost (od 6 - najbolj tanko, na 5 - malenkost debelejše). Nato si narežem primerno dolge kose - kot je dolg moj pekač v katerem pečem lazanjo. V večji kozici zavrem vodo, osolim in dam malo olja. Nato pa skuham te krpe testa - po 3-4 hkrati. Ko jih spuščam v kozico vmes malo previdno pomešam, da se ne sprimejo. Ko pa jih s penavko pobiram iz te vode pa jih takoj preložim v skledo z mrzlo vodo in takoj raztegnem - če bi se kje sprijelo se še da rešiti. In v vodo ki vre na štedilniku se že lahko vloži naslednja količina testenih krp. Iz takih nato "zložim" lazanjo. Res malo packanja, vendar je zelo hitro skukano (ker se vode vsakokrat ne odlije) in med tem ko se kuha naslednja plast se že lahko nadaljuje z delom. Testene krpe naredim za več lazanj hkrati (iz 1 kg moke in cca 8-10 jajc- za 2 lazanji). Neporabljene krpe nato posušim in spravim v vrečko ali škatlo. Paziti je treban, da se jih ne polomi preveč, ker je bolj enostavno delati z večjimi kosi. tedi

uros123  

član od: 20.3.2012

sporočila: 6

20. mar 2012 21:58

Zdravo, jas sem novi pa me zanima testo za lazanjo ki vi to kuhate? 

uros123

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. mar 2012 22:52

uros123 je napisal/a:

Zdravo, jas sem novi pa me zanima testo za lazanjo ki vi to kuhate? 



uros123

 

Oprosti, Uroš123, ne razumem, kaj sprašuješ oz. kaj te zanima.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti