Vampi

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

30. dec 2005 12:50

Tudi jaz ne svetujem predolgega kuhanja že kuhanih vampov (in zmrznjeni so že kuhani) saj so potem taki - oprostite primerjavi - kot bi jih že nekdo prežvečil (vem da ni slišati lepo- ampak tako je). Lep dan še naprej!! MALC

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. dec 2005 13:45

MALC je napisal/a:
Tudi jaz ne svetujem predolgega kuhanja že kuhanih vampov (in zmrznjeni so že kuhani) saj so potem taki - oprostite primerjavi - kot bi jih že nekdo prežvečil (vem da ni slišati lepo- ampak tako je). Lep dan še naprej!! MALC
Malc, oprosti, gušti so gušti, trdih vampov ne maram. Še vsak, ki je jedel moje vampe, jih ni mogel prehvaliti. Še hvala bogu, da nimamo vsi "istih guštov" Brez zamere pa lep pozdrav!

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

30. dec 2005 16:23

Naj se jaz dodam svoj recept je sicer prepisan iz knjige vendar malo prirejen po nasem okusu. 1 kg vampov, 1/4 dl olja 3dag slanine ( vendar ni nujna). 3 dag cebule, zelen petersilj, strok cesna, malo muskatnega orescka, malo limonine lupinice, sol, poper, malo timijana, 2 paradiznika, ali par, mezgo, malo moke in parmezan za potresanje ko je jed za na krozniku. Segrejemo olje sesekljano slanino na tem preprazino cebulo da zlato zarumeni, moko ali droptine nato dodamo petersilj , cesen, paradiznik, nekaj orescka, limonine lupinice in timjana, to malo preprazimo nato zalijemo z juho (ali vodo in jusno kocko) dodamo pripravljene vampe popopramo in solimo. Jaz proti koncu dodam se malo sesekljanega petersilja , stvar okusa poleg pa obvezno bela polenta pa dober tek

karmyaljosa  

član od: 29.12.2005

sporočila: 25

30. dec 2005 20:01

ne boste verjele ampak mi je uspelo pripraviti odlične vampe...hahaha :) sem prav ponosna ... okol hodm k pav ...lol hvala za recepte ;) karmyaljosa

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. dec 2005 20:29

No karmyaljoša- kateri recept pa si na koncu izbrala? SUPER TO, DA TI JE USPELO!!! Lep dan vam želim

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

31. dec 2005 7:53

Jaz vampov ne maram, kuham pa jih za moža in pravi, da so odlični. S pršutom ali slanino jih še nisem delala, bom naslednjič probala. Sicer pa recept podoben ostalim, samo da za zgoščevanje ne uporabim drobtin ali pa moke, ampak na drobno nariban krompir. Na koncu pa seveda posujem s parmezanom in petršiljem. LP nb

karmyaljosa  

član od: 29.12.2005

sporočila: 25

31. dec 2005 14:15

ta recept k mi je ena dala na drugem forumu...: Jaz vampe malo popražim na olju, dodam grobo mleti česen, sladko rdečo papriko, malo paradižnikove mezge in zalijem z vodo. Počasi naj se kuha vsaj 1/2 ure. Nato dodam še drobtine, da mi omako zagostijo. Kuham še 1/2 ure. Pa seveda sol in malo popra, lahko lovorjev list. karmyaljosa

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

1. jan 2006 10:44

Pri kuhanju vampov sem prišla do naslednjih ugotovitev, seveda poleg vseh že zgoraj naštetih: - vedno kupim surove vampe in jih sama očistim in skuham v jušni zelenjavi - čebule ne sme biti preveč, raje 1 manj kot ena preveč. Nimam pojma zakaj, saj sem ljubitelj omak z veliko pražene čebule, pri vampih pa to ni tako - zgostim jih vedno z drobtinami, nikoli z moko

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

4. jan 2006 12:39

Moj recept: kupim vedno kuhane vampe, vendar jih pred uporabo še enkrat prekuham z dodatki čebule, česna, lovorja in celega popra. Nato na masti prepražim čebulo, dodam vampe, malo tenstam, nato potresem z moko in rdečo papriko, zalijem (odvisno od oskusa, več ali manj), dodam vegeto, sesekljan petršilj (tega zelo veliko), majaron, šatraj, lovor, poper... in so kuham cca pol ure. LP smrkolina

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

4. jan 2006 14:29

Vampe pripravim z veliko česna in peteršilja.Všeč so mi tanko narezani,tisti pakirani se mi zdijo preveč grobi.Na masti prepražim česen,dodam vampe in pražim nekaj časa nato poprašim z moko in zalijem z juho ali vodo.Od začimb dodam lovorov list,malo rdeče paprike,lahko vegeto in na koncu potresem z peteršiljem. Na krožniku jih potresemo z naribanim parmezanom.MNJAM! Naša mladina ne ve kaj zamuja,ker ne mara vampov. jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti