Rogljički

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

tema odprta - 29. dec 2005 10:42 | ogledi: 4.089 | odgovori: 16

Zanima me, kako oblikujete piškote - rogljičke. Jaz namreč z rokami rolam iz testa vrvice, ki jih razrežem na ustrezne dolžine in oblikujem rogljičke. Žal pa nikoli niso tako lepo oblikovani kot kupljeni.

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

29. dec 2005 10:47

Meni je sodelavka dala nasvet, da ne smem zvaljati preveč na tanko. Na koncu pa rogljičke malo pritisneš z roko, da jih sploščiš. Poizkusi, meni zdaj uspejo lepši. Gobica

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

29. dec 2005 11:24

Zdaj pa mi ni preveč jasno - a testo razvaljate in nato izrezujete rogljičke?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2005 11:32

Meni lepi rogljiči redko uspejo, samo po enem receptu mi uspeva, da so nečemu podobni. Običajno namreč iz testa za rogljiče ratajo kaki piškoti , ker so rogljiči take oblike, da se je za zjokat. Potem pa me prevrže moja lastna mama: vanilijevi rogljiči so tanki kot mezinec, lepo ukrivljeni, vseh 15o je enake oblike in debeline...filigranski izdelek. Potem izgubim voljo in se z rogljili neukvarjam več.Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

29. dec 2005 12:17

Andrejka,Lisička je napisala "zvaljati" in ne "razvaljati",to sta dva različna pojma. Lisička hvala za nasvet!Bom poskusila,ker tudi jaz nisem ravno ekspert za rogljičke! Vesele praznike in srečno Novo leto vam želi Marjetka cvetka

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

29. dec 2005 12:56

Z žličko zajamem testa za 1 rogljiček, ga med dlanmi najprej oblikujem v kroglico, nato pa v svaljek, ki ga oblikujem v rogljiček tako, da ga zapognem preko prsta. Nena

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

29. dec 2005 14:47

Vsem hvala za nasvete, bom poskusila prihodnjič oblikovati lepše rogljičke. Sicer poidejo takoj, ker so okusni, čeprav manj lepi na pogled.

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

29. dec 2005 15:20

jaz vzamem košček testa, naredim klobaso, kot za njoke, zrežem na željeno dolžino in nato še vsakega posebej malček povaljam da se lepo oblikuje in nato ga zavijem v rogljiček lepe praznike vsem dorinca

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

29. dec 2005 19:56

Tudi moji rogljički so bili v začetku bolj podkve. Potem sem pa videla kako to dela moja mami ( prej me ni zanimalo).In sedaj tudi meni ratajo res lepi rogljički. Torej, testo zvaljam v dolgo enakomerno debelo oz tenko štruco, približno 2-3 cm debelo, nato jo narežem na enake delčke in te delčke med dlanmi oblikujem v približno 7cm dolge svaljke ki so v sredini debelejši, nato oba konca svaljka čisto upognem, tako, da se končka dotikata. Sej upam, da nisem spet čisto preveč zakomplicirano povedala. Lp Hema

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. dec 2005 20:03

Pri leošnji božični peki sem delala polnozrnate rogljičke z rjavnim sladkorjem samo zato, ker jih dve moji prijateljici obožujeta. Pri dostavi sem povedala, da gre za podkve( lej jo, Hemo, kako sva blizu z izrazi), ker so rogljički rjavi še od orehov, raje ne povem na kaj so spominjali. Sem pa doslej enkart samkrat naredila take, da bo bili po izgledu res rogljički. Z isto tehniko iz različnih materialov. Pomemben je material in toplota v prostoru, tako mislim jaz. PS Saj so konjske podkvice za srečo, kajne? frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2005 9:23

Frina, tudi moji samostanski rogljiči (s kakavom in nougtaom) so bili večkrat podobni tistemu, na kar si namigovala pri tvojih...kupčku kakeca, kaj? Ampak jedli so jih pa vsi...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti