Nujno-jurčki v omaki

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 29. dec 2005 9:47 | ogledi: 3.942 | odgovori: 2

Pozdravljeni! Tašča ima danes rojstni dan, tako da sem jaz zadolžena za kosilo. V skrinji imamo polno zmrznjenih jurčkov in ne vem, kako bi jih naredila v omaki zraven svinjine. Lepo prosim za nasvete, vendar ne v kombinaciji s sirom.

Hvala za vse nasvete.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. dec 2005 10:08

jaz svinjske zrezke popečem, nato jih odmaknem, v olje dodam por, jurčke, česen, peteršilj, kasneje gorčico. Razredčim z belim vinom in na koncu dodam smetano (sladko ali kislo). Lp Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2005 10:38

No, kristy je že vse povedala. Ko delam gobovo omako k mesu, naredim podobno, le da gobe najprej opražim na čebuli, dodam česen, sesekljan peteršilj, sol, poper in malo vina. Malo dušim na zmernem ognju in dodam malo soka od pečenja mesa, včasih pa potem še sladko smetano, da je omaka bolj izdatna, včasih pa jo k mesu postrežem brez smetane, kakor pač nanese. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti